DE VERHUISWAGEN IN HET LANDSCHAP HEEMSCHUT 11 In het vorig nummer kwam een opstel voor over hetzelfde on derwerp als een merkwaardig voorbeeld van de mogelijkheden tot ontduiking van de verorde ningen op ontsierende reclame. Een der wagens, die van den verhuizer DE GRUYTER staat in de Gemeente Voorschoten. De Burgemeester dier Gemeente was zoo welwillend over dit geval nog de volgende toelich ting te geven: „Naar aanlei- JIT ding van het artikel „De ver- voorkomende in Uw maandblad No. 12 van 1937, heb ik hierdoor de eer U het volgende mede te deelen. Betreffende den binnen deze gemeente staanden verhuiswagen van De GRUYTER Co., ontving ik d.d. 9 April 1936 een brief van Gedeputeerde Staten in de Provincie Zuid-Holland met verzoek tegen den eigenaar of gebruiker van het onroerend goed te willen optreden. Na ingesteld onderzoek werd den gebruiker van het onroerend goed (weiland) d.d. 13 Mei 1936 aangeschreven, den verhuis wagen binnen 14 dagen na dagteekening te doen opruimen, met gevolg dat de verhuiswagen inderdaad werd verwijderd. Enkele dagen later werd deze echter op dezelfde plaats neergezet. Wegens overtreding van de Provinciale Reclame- verordering, werd tegen den gebruiker van den grond, proces-verbaal opgemaakt, hetwelk 3 Augustus 1936 werd verzonden aan den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie te 's-Gravenhage, van welke handeling bericht werd gezonden aan Gedeputeerde Staten in de Provincie Zuid-Holland. In verband met een daartoe strekkend verzoek van den Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, verzocht ik op 21 October 1937 aan eerder bedoelden Ambtenaar van het Open baar Ministerie, wel te willen doen mededeelen of de verdachte werd veroordeeld. Op 25 October 1937 ontving ik daarop bericht, dat het procesverbaal niet werd vervolgd, als zijnde de daarin gemelde overtreding niet strafbaar." Deze mededeeling is inderdaad merkwaardig. Hoe listig is de mensch, vooral wanneer het wandaden betreft. Wij zouden zeggen: verhuist niet per DE GRUYTER of BATENBURG, bedervers van de landelijke schoonheid, evenals vele menschen er bepaald bezwaar tegen hebben een verzekering te sluiten bij een maatschappij die de schoonheid der dorpen bederft met leelijke borden. Zulke wetsontduikers maken nu weer noodig nieuwe aanvullingen op verordeningen met alle kosten en moeite daaraan verbonden, waarvan de samenleving de lasten moet dragen; en dat voor het winstbejag van den enkelingslechte Heemschutters, slechte Nederlanders. Onder de Gemeente Voorschoten staat, recht over de Haagsche schouw, sedert eenige jaren deze oude verhuiswagen in de weide huiswagen in het landschap

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1938 | | pagina 11