RECLAME IN ZEELAND HEEMSCHUT 93 keeren, is de uit zondering voor zaken, die worden verhandeld, of voor bedrijven die worden uitgeoe fend op of in het onroerend goed, in de nieuwe Verordening 'ge schrapt. Voor zaken .of voor werpen, die wori- den „v.e r vaar dig d" op of in het onroerend goed mag dus alleen een reclame worden aange bracht. Een sprekende toepassing van de Verordening vindt'men in de uitspraak van den kantonrechter te Haarlem. Onlangs heeft terechtgestaan de directeur van een aannemersbedrijf voor het leggen van kabels en buizen, omdat op het opslagterrein van dit bedrijf aan den Rijksweg HaarlemAmsterdam onder de Gemeente Halfweg reclame was gemaakt voor het bedrijf, hetgeen in strijd werd geacht met de nieuwe reclame verordening van de provincie Noordholland. Op het bedoelde terrein toch werden geen buizen of kabels vervaardigd, doch alleen opgeslagen en zoo noodig hersteld. Nauwelijks was de nieuwe verkeersweg van Amsterdam naar Den Haag gereed, of een bewoner van een boerderij aan het begin van dezen weg zou spoedig zijn erf productief maken en plaatste er de reclameborden zooals de foto aangeeft. Daar ook deze overtreder van de Provinciale Verordening niet genegen was langs minnelijken weg over te gaan tot verwijdering van deze ongeoorloofde reclames, werd proces-verbaal opgemaakt, waarop een veroordeeling en verwijdering der borden is gevolgd. Amsterdam, Zomer 1937. G. Het Jaarverslag van de Provinciale Zeeuwsche Schoonheidscommissie leert, dat Gedeputeerden omtrent 51 aanvragen om ontheffing van het verbod om buiten de bebouwde - kommen reclame aan te brengen aan gebouwen of op terreinen, advies aan de Commissie hebben gevraagd. Deze adviezen waren vrijwel alle afwijzend, hetgeen zijn oorzaak vindt in het peil van de huidige reclametechniek. BEVEROL AtiTO-noiux-oi'i. Aan het 'Begin den nieuwen weg Amsterdam richting Den Haag meende een landbouwer zijn erf op deze wijze vruchtdragend te kunnen maken. Op grond van de Provinciale Verordening werden de borden verwijderd

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1937 | | pagina 5