HEEMSCHUT 91 moeiingen van het Gemeentel ij k Bouw- en Wo ningtoezicht op geruimd. De beide foto's geven den toe stand weer vóór en na-de slooping- van dit monstru- euse geval. Hóe echter het Ge- meentebestuur van Amsterdam dat langs lijnen van geleidelijk heid toch reeds veel heeft bereikt om stadson'tsierin- gen en ontsierende reclames tegen te gaan een complex reclameborden goedkeurt op het Museum van den Arbeid aan de Rozengracht hoek Marnixstraat, is een raadsel. Het Gemeentebestuur geeft in deze aangelegenheid een slecht voorbeeld, te meer daar het gebouw waarop de borden zijn geplaatst, eigendom is van de Gemeente Amsterdam en derhalve deze plaats door het Gemeentebestuur verhuurd moet zijn. Want hoe moeilijk wordt het nu voor het" Gemeentebestuur om een zakenman te verbieden een even schreeuwend reclamebord té plaatsen op een hem toebehoorend koopmanshuis. Hoe spoedig zal de eigenaar van een perceel wanneer hij een opmerking krijgt van het Gemeentebestuur over een daarop aangebrachte ontsierende reclame zeggen „maar mijnheer de Wethouder kijk eens naar uw (Gemeente) eigendom, zie eens naaf uw Museum van den Arbeid aan de Rozengracht. U incasseert voor deze schreeuwende reclame nog een belangrijk bedrag aan huur en mag ik als eigenaar van het door mij bewoonde perceel dan geen reclame maken voor mijn zaak, die bovendien "in mijn perceel is gevestigd?" Ook zal eén eigenaar van een pand zeggen: „Mag ik als eigenaar dan niet het dak van mijn perceel aan derden verhuren evengoed als U het dak van het Museum verhuurt aan eén of andere firma in toiletzeep?" Amsterdam is van den goeden weg afgedwaald in den strijd tegen de ontsierende reclame en het zal eén moeilijke taak zijn om het goedé spoor weer te vinden. Laten we hopen dat het spoedig mag gelukken. Een merkwaardig voorbeeld van brutaliteit is de reclame Café-Restaurant „Lido" "te Amsterdam. Dank zij Bols", geplaatst op het het ingrijpen van het Bouw- en Woningtoezicht is dit wangedrocht spoedig verwijderd. Aan, de-..Rozengracht Bij :de Marnixstraat is in een vroeger schoolgebouw het -Museum van den Arbeid gehuisvest. Op dit Gëmeentegèböuw verrezen ontsierendé reclameborden

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1937 | | pagina 3