HEEMSCHUT 71 lUinWWÏïoQnl: oetftol een dakruitertje met loodbekleeding met een kleine luidklok en een windvaan. In de cartouche boven de deur werd uit dankbaarheid aan den milden schenker het wapen gehakt van Prins WILLEM III en uit beleefdheid tegenover het groote wapen van Prins HENDRIK, dat een kroon droeg, eveneens een Prinsenkroon aangebracht op een daarvoor aangebracht stuk zandsteen boven de cartouche. De onvoltooide jaarsteen werd aangevuld met 88; wat minder diep ingehakt en door minder vaardige hand dan de reeds aanwezige cijfers 16. De houten kozijnen, kruisvensters, die m 1632 ongetwijfeld van glas in lood voorzien zouden zijn geweest waren naar de gevorderde techniek van grootere ruiten en naar de mode van den tijd voorzien van glasroeden met groenige ruitjes. Zulk een venster in kleiner afmeting werd ook aangebracht in den top van den achtergevel, van waar uit men op den zolder een heel mooi vergezicht op den omtrek had welk venster en uitzicht tot nu bewaard is gebleven. Voor het verhoogdedak maakte men gebruik van de aanwezige kapspanten van het in ongeveer in 1600 vervaardigde bouwwerk; zij waren wel niet fraai doch deugdelijk en van eikenhout, zoodat zij tot nu hebben stand gehouden. De nieuwe gevel werd gemetseld van baksteen welke in dien tijd, 1688, in gebruik was, goed doorbakken roodbruine baksteen, keurig netjes verwerkt in staand verband. Van den overgang van den nieuwen voorgevel op den ouden zijgevel maakte men zich gemakkelijk af met rechte inkassingen. Op den hoek, voor De gevelsteen uit het Baljuwhuis met de Gerechtigheid

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1937 | | pagina 9