52 HEEMSCHUT DE OUDE SPELDENFABRIEK TE MAASTRICHT Het zal door zeer velen met vreugde worden vernomen, dat de oude Speldenfabriek, gelegen langs de Maas No. 23, behouden blijft. De gevel wordt schoongemaakt en ge restaureerd. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dit huis ongetwijfeld het mooiste huis wat uit dit tijdperk te Maastricht is overgebleven te sloopen. Door bemoeiing van ver schillende gemeentelijke instanties, is het gelukt om dit alleszins verheugend resultaat te bereiken. Een woord van dank mag en moet hier niet onthouden worden aan den architect, den heer J. P. RUIJTERS, die bij de nieuwe eigenaren zijn invloed heeft aange wend en met lofwaardige ijver heeft medegewerkt om tot dit resultaat te geraken. De aannemers BASTIAENS DARDING, die tevens eigenaren zijn, blijven wij erkentelijk voor dit besluit. Mogelijk komen wij na de voltooiing der restauratie met een beschouwing hierover nog terug H. C. M. Vorst, Directeur Bouw- en Woningtoezicht. De schrijver van het opstel over de oude Speldenfabriek te Maastricht zond ons nog het volgende bericht. Zooeven ontving ik van geachte, volkomen betrouwbare zijde het bericht dat de plaatselijke Monumentencommissie alsmede de Schoonheidscommissie met succes onderhandelingen met den eigenaar van het oude zeslichtsvensterhuis hebben gevoerd, welke zullen leiden tot behoud en restauratie van den gevel. In de gelijkstraatsche verdieping zal een kruisraam worden aangebracht. Des te meer verheugde mij deze mededeeling, daar mij bovendien verzekerd werd dat de rechter buurman, No. 22 Langs de Maas, met de mooie gebeeldhouwde toegangspoort, het bovenlicht en den stevigen brandmuur met trapgevel eveneens behouden zullen blijven. .W. F. H. de Haan, De oude Speldenfabriek te Maastricht blijft behouden evenals het huis ter rechterzijde met de sierlijke poort. Hulde aan Maastricht1

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1937 | | pagina 14