HEEMSCHUT 51 deelgenomen de H.H. TALSMA en OVERDIJKINK en ondergeteekende, heeft de bovengenoemde Commissie een adres gericht tot den Minister van Waterstaat met het verzoek tot wijziging van het ontworpen tracé. Uit een daarop gevolgd onderhoud met den met den aanleg van dezen weg belasten hoofd-ingenieur is gebleken, dat de Rijkswaterstaat bereid is aan de geuite wenschen zooveel mogelijk tegemoet te komen. Verder heeft onze Commissie bemoeienis gehad met de plannen tot verbetering' van de zandwegen in de gemeente WinterswijkNa een bespreking ter plaatse van den Hr. OVERDIJKINK en ondergeteekende met B. en W. dier gemeente, en' met twee vertegenwoordigers van de Ned. Heide Mij., welk lichaam met de uit voering dier werkzaamheden is belast, hebben wij de slotsom waartoe wij tijdens' deze besprekingen en tijdens ons bezoek aan deze zandwegen waren gekomen, neergelegd in een schrijven aan B. en W. van Winterswijk. Dit werd opgenomeni in het Maandblad van Heemschut van April 1937. Als een verheugend feit valt verder te vermelden, dat de Provinciale Waterstaat van Noord-Brabant besloten heeft om voor den nieuwen provincialen weg, 's-Hertogenbosch-Vlijmen de medewerking in te^ roepen van een lacdschaparchitect en dat deze Dienst tevens het plan heeft opgevat om in het vervolg geregeld' voor de wegen gebruik te maken van de diensten van een landschapkundige. Ook de Provinciale Waterstaat in Groningen heeft een dergelijk besluit genomen' en reeds twee landschapkundigen (landschap-architecten) aangewezen, die ieder voor een gedeelte der Provincie deze taak zullen hebben te vervullen. Deze feiten kunnen ons in het bijzonder verheugen, wijl wij dit hoofdzakelijk als een gevolg van onze propaganda voor het raadplegen van een landschaparchitect bij de wegenaanleg en -beplanting meenen te mogen beschouwen. Voorts valt melding te maken van de instelling, door de Ned. Heide Maatschappij/ van een Commissie ter bestudeering van het vraagstuk van de beplanting van dé wegen. In deze Commissie is de W.I.L. vertegenwoordigd door ons medelid, den Heer VAN NES, Apeldoorn. De bedoeling is, dat deze Commissie een tijdelijke zal zijn, welke na het uitbrengen van een rapport weer zal worden opgeheven. Wat de samenstelling van onze Commissie betreft zoo hebben wij met groot leedwezen melding te maken van het overlijden van den Heer T. VAN MAANEN, die in den loop van dit verslagjaar als Directeur van de Ned. Heide Mij. toe getreden was als lid van onze Commissie. Tenslotte valt te vermelden, dat onze Commissie met een inzending heeft dee-1- genomen aan de tentoonstelling voor de jeugd van de Commissie voor Heem kunde, in het Amsterdamsche Lyceum in de Lairessestraat. Deze Commissie heeft het plan, nog dit jaar een dergelijke tentoonstelling te organiseeren in andere plaatsen in ons land, waaraan wij wederom zullen deelnemen. H. Cleyndert Azn. Secretaris. Den Haag,-Mei 1937.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1937 | | pagina 13