ZANDWEGEN HEEMSCHUT 29 te over biedt tot indeeling in museum zalen waar plaats, licht en lucht in overvloed aanwezig zullen zijn. Maar verwezenlijking van een eenigszins bevredigend plan zal trouwens zonder Rijkssteun niet mogelijk blijken Maastricht zal diep in den buidel moeten tasten. Maastricht, Maart 1937. W. F. H. de Haan. Onderschrift van de Redactie. Zooals uit de oude afbeelding en de foto van thans blijkt, zijn niet alleen het kerkje doch ook de bijbehoorende gebouwen en ook de naburige huizen in de laatste jaren niet noemenswaard gewijzigd, zoodat de mogelijkheid bestaat dat hier een belangrijk stuk van oud-Maastricht bewaard kan blijven. De moeilijkheid om voor het oude complex een goede bestemming te vinden zal dan onge twijfeld voorop staan. Men noemt dan veelal eerst „museum" doch vergeet daarbij dat er geld noodig is om een oud bouwwerk blijvend in stand te houden en dat een museum veelal geen winst gevende onderneming is. Kan men een museum tot stand brengen dan lijkt de groepeering der bouwwerken met den ruimen binnenhof daarvoor zeer aantrekkelijk. Aan het College van Burgemeester en Wethouders der Gemeente Winterswijk zond de Commissie de Weg in het Landschap, W.I.L. het volgende schrijven: Edelachtbare Heeren, Het moge onze Commissie „De Weg in het Landschap", Sub-Commissie van den Bond Heemschut, vergund zijn. Uw College bij dezen onze erkentelijkheid uit te spreken voor de gelegenheid, die U aan het lid van onze Commissie, den Heer Ir. G. A. OVERDIJKINK, en aan ondergeteekende, Secretaris der Commissie, hebt geboden om door eigen aanschouwing kennis te nemen ,van en overleg te plegen aangaande de in werkverschaffing uit te voeren werken tot verbetering van verschillende zandwegen in Uwe gemeente. Te meer stellen wij dit op prijs, aangezien het landelijk gedeelte van Uwe gemeente zulk Sepulch rijnen kerk met kloostergebouw, te Maastricht, zooals het thans is

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1937 | | pagina 7