HEEMSCHUT 11 ontdaan dan kan dit tot den dood van den boom leiden en is het gauw gedaan met de typische overwallingen. Op deze wijze zijn al heel wat jonge boomen gesneuveld. Blijft de schade hoofd zakelijk tot één zijde beperkt, dan wordt de groei van den boom in zijn geheel in onbeteekenende mate geschaad, hetgeen foto 3 laat zien. Tot verfraaiing van de beplanting leiden deze be schadigingen echter allerminst. Uit dat oogpunt bezien is het een merkwaardigheid, op behoud waarvan geen prijs behoeft te worden gesteld en waarvoor Heemschut niet in actie behoeft te komen. Alle drie foto's hebben betrekking op iepen, doch ook andere houtsoorten zooals de eik en de esch- doorn worden op een dergelijke wijze door de Paardeboom No. 3. De ijzeren hekken paarden aangevreten. De foto's 2 en 3 laten nog noodigen tot vastzetten van paarden n die dan d,kw.,ls den bast afvreten een andere merkwaardigheid zien. Rond eiken boom is nl. een stevige ijzeren omheining aangebracht ter bescherming van de boomen .tegen aanrijdingen, hetgeen op een drukken Rotterdamschen loswal niet overbodig mag heeten. Dit hekwerk is op zichzelf echter uitermate geschikt om paarden aan vast te zetten, zoodat wat de eene beschadiging moet voorkomen de andere juist in de hand werkt. De oplossing van het vraagstuk om beschadiging van de boomen uit te sluiten is op deze wijze dus nog allerminst gevonden. De paardeboomen toonen wederom aan, dat de noodzaak van het ongerepte behoud van alles wat strekken moet tot bevrediging van onze aesthetische gevoelens nog lang niet algemeen genoeg wordt ingezien. Ir. G. A. OverdijkITnk. (Vervolg van blz. 9) Een oud huis, het buiten Voor/neer bij Heerenveen staat leeg. Zoo iets gebeurt meer. Na een vraag om raad werd geraden dit huis niet af te breken doch er een bestemming voor te zoeken in den zin zooals reeds zooveel oude buitenhuizen een doel vonden: rusthuis, vacantieoord of iets dergelijks. Woensdag 3 Maart is des namiddags vergadering van het Algemeen Bestuur, waarin eenige der belangrijkste onderwerpen die aan de orde zijn behandeld worden als leidraad voor verder werken door het Dagelijksch Bestuur en ter voorbereiding der Algemeene Vergadering die in 't voorjaar weder komt.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1937 | | pagina 5