BOOMPLANTDAGEN 84 HEEMSCHUT De Centrale Vereeniging voor Schoolwerktuinen en Boomplantdagen in Nederland zond een rondschrijven aan de Gemeentebesturen in Nederland van den volgenden inhoud Allerwege is men in den lande bezig voorbereidingen te treffen voor feestelijkheden ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van H.K.H. Prinses JULIANA en Z.D.H. Prins BERNHARD VAN LlPPE-BlESTERFELD. Waar nu deze bijzondere gebeurtenis valt in een jaargetijde, waarin boomen geplant kunnen worden, zal er wellicht in vele gemeenten als onderdeel van de feestelijkheid gedacht worden aan het planten van een herinneringsboom. Het Bestuur van de Centrale Vereeniging voor Schoolwerk- tuinen en Boomplantdagen in Nederland, in de veronderstelling dat de plannen van de plaatselijke comité's in overleg met de Gemeentebesturen worden vastgesteld, neemt de vrijheid U er op te wijzen, dat het gaarne voorlichting wil geven bij het organiseeren van een feestelijken bocmplantdag met de jeugd. Op aanvrage wordt de brochure „Boomplantdagen" gratis toegezonden. Verwijzende naar bijgaande folder, vestigt het Bestuur er Uw aandacht op, dat het bereid is tegen kostenden prijs herinneringspenningen voor de kinderen te leveren. Op één zijde kan voor elke gemeente afzonderlijk een kort opschrift worden gegraveerd. Deze aanvragen dienen vroegtijdig te worden ingezonden. Wij kunnen U mededeelen, dat reeds binnenkort door de jeugd van 's Graveland, op initiatief van onze Vereeniging, een boom als herinnering aan de Vorstelijke verloving zal worden geplant voor het landgoed „Sperwershof" van Jhr. W. F, RöELL. Namens het Bestuur, R. KONING, Voorzitter, W. B. NOTEBOOM, Secr.-Penn., Olympiaplein 71, Amsterdan (Z). „Brabantsch Platte land". „Een belang rijke en goedkoope uitgave ter verspreiding van de Heemschutgedachte", dit is in korte woorden de geestelijke inhoud van het pakje van 10 photo's, die de heer VAN DER HEYDEN, architect te Vught, via den boekhandel en de winkels beschikbaar stelt. Deze 10 photo's munten alle uit door buitengewone scherpte van beeld en goede belichting, terwijl belangrijke typen boerderijen worden weergegeven als hoekgeveltype, gewoon geveltype, landarbeidershuisje. Ook de boerderij gezien in het complex van stal en schuur is niet vergeten, de schop, het geheele erf is zeer duidelijk en krachtig in beeld gebracht. Deze serie, die door meerdere zal worden gevolgd, kosi slechts 35 cent en is ook bij voornoemden architect ver krijgbaar. Het geheel is een voorbeeld van zeer goede en wat in deze tijden dubbel weegt zeer goedkoope propaganda van het schoone in het landschap. v. R. Brabantsch boerenhuis te Schijndel

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1936 | | pagina 8