56 HEEMSCHUT De Commissie „De Weg in het Landschap" deed veel en nuttig werk, betrekking hebbende op den weg. De secretaris dier Commissie zal afzonderlijk hieromtrent verslag doen. Een geval dat bijzonder de aandacht trok was de weg naar het Lexkesveer te Wagenmgen, de Holle weg genaamd. Het leek onvermijdelijk dezen fraaien weg te verbreeden. Echter dient afgewacht, nu de brug over den Rijn te Arnhem gereed is, of dit veer en daarmede de Holle weg nog wel veel gebruikt zullen worden. De zomerhuisjes hadden zeer de aandacht. Te Mook werd te dezer zake een advies uitgebracht. Te Loosdrecht deed het Gemeentebestuur wild gebouwde zomerhuisjes afbreken. Op Ameland is een felle strijd over de zomerhuisjes. Te Ommen heeft dit vraagstuk de aandacht Feitelijk op alle plekken waar de stedeling gaarne heentrekt. Een verordening op het bouwen van zomerhuisjes is daarvoor het beste, eischen aan het bouwsel, doch ook ten opzichte van de plek. Steeds duidelijker blijkt dat de aandacht gevestigd dient te zijn op de velerlei aantasting van de natuur en het landschap. Laat men dit na, dan zal de tijd met ver zijn dat men van Nederland zal kunnen zeggen dat oudtijds gevaarvolle reizen werden ondernomen door woeste landschappen om de steden te bereiken, doch dat men nu nog gevaarlijker en grooter reizen maken moet om de rust der natuur te kunnen aanschouwen. Amsterdam, Juli 1935. De Secretaris, A. A. KOK. SCHAGEN N.-H. SCHOONHEIDSVERNIETIGING IN WERKVERSCHAFFING

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1935 | | pagina 10