HEEMSCHUT TENTOONSTELLING snsn-ui w n:w4 KTTTTWIAAI Ml ISFl JM HEEMSCHUT-TENTOONSTELLING HEEMSCHUT 59 Wanneer dit nummer is afgedrukt en verzonden is de sluiting der Heem schuttentoonstelling nabij. De laatste dag is Zondag 3 Juni. Dan is 't uit en is 't ook voldoende ge weest. Tusschen de 15 en 20 duizend personen zullen dan de tentoonstelling be zocht hebben. Wie er nog niet geweest is haastezich; want 't zou jammer zijn over te slaan. De uren zijn op werkdagen 10.5, op Zondag 12—5 uur. Wie heeft kunnen denken dat zooveel menschen be langstelling hebben voor het behoud der schoon heid van Nederland. Half Maart geopend, zou de tentoonstelling twee maan den duren, dus tot half Mei. De toeloop bleef echter zoodanig, dat be sloten werd de Pinkster dagen en nog twee weken erbij open te blijven. De Pinksterdagen waaide het 'n weinig; dat noemen de Amsterdammers leelijk weer en dan gaan ze ten toonstellingen bezoeken, 't Was een record. De eerste Pinksterdag 300, de tweede 700 bezoekers, tesamen 1000 pinkstergangers; geen klassen schoolkinderen of ander soort groepen doch allen menschen die, ieder op eigen gelegenheid, zich geroepen voelden de Heemschut tentoonstelling te gaan zien. De foto's en prenten en maquetten hebben ze „stukgekeken". Merkwaardig hoe in alle lagen der bevolking het besef wakker wordt hoe belangrijk het is de schoonheid te behouden en met wat er nieuw komt de oude schoonheid te eerbiedigen en te dienen. De schoonheid der natuur zoowel als de schoonheid die de menschen gemaakt hebben en die door 't voorgeslacht werd nagelaten. De Heemschuttentoonstelling is een geweldige reclame geweest voor de Heemschutgedachte en voor het werk van ieder der Vereenigingen die een deel daarvan beoefent. Welke V

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1934 | | pagina 13