48 HEEMSCHUT De uiterst ongunstige economische omstandigheden hebben over het jaar 1931 nog weinig invloed gehad op de financiën van den Bond Heemschut. De gewone inkomsten, n.1. de bijdragen der gewone en buitengewone leden en die der donateurs vertoonen eenige vermeerdering. Wel is waar bedraagt die vermeerdering in totaal slechts 120.doch met het oog op den tegenwoordigen toestand geeft het toch reden tot tevredenheid. Bovendien mocht de Bond in 1931 van wijlen Mevrouw de Wed. Dr. A. S. KOK te Zeist een legaat ad f 1000.ontvangen, waarvan wij met dankbaarheid melding maken. Voor het loopend jaar ziet de toestand er minder gunstig uit, daar het rijkssubsidie met f 500.verminderd is en verdere verlaging te wachten slaat. Bovendien heeft een vrij groot aantal buitengewone leden tegen 1932 het lidmaatschap opgezegd. Wat de uitgaven betreft zijn de verschillen met 1930 gering. Het adviesbureau kostte iets meer, het orgaan iets minder. Voor subsidies ten behoeve van het behoud van merkwaardige oude gebouwen konden wij een weinig meer dan in 1930 uitgeven. Zooals wij verleden jaar reeds betoogden, is het te betreuren dat Heemschut's financiën niet toelaten voor dit bij uitstek nuttig doel grooter bedragen beschikbaar te stellen. Juist thans, nu onder den druk der tijden onze inkomsten zullen verminderen, is het dus meer dan ooit noodig dat een ieder in zijn kring zooveel mogelijk propaganda maakt voor steun aan den Bond Heemschut, voor wiens werk toch haast iedereen sympathie gevoelt. Daarna las de secretaris, de Heer A. A. Kok het volgende Jaarverslag, feitelijk gaande over het tijdsbestek Mei'31Mei'32. In deze regelen heeft het Dagelijksch Bestuur de eer U. leden en donateurs van den Bond Heemschut, verslag uit te brengen van de werkzaamheden en bemoeiingen over het afgeloopen jaar. De meeste der hier te vermelden feiten zijn in hun groei reeds bekend uit de mede- deelingen in het Maandblad; terugblikkende zien de gebeurtenissen er toch weer anders uit dan toen ze aan de orde waren. Bestuur. In het Dagelijksch Bestuur kwamen geen wijzigingen. In het Algemeen Bestuur waren ter vorige Algemeene Vergadering aan de beurt van aftreding vier bestuursleden waarvan drie de her benoeming aanvaardden. De Heer Jhr. Mr. F. J. J. M. VAN RlJCKEVORSEL wenschte zich niet meer beschikbaar te stellen. Dezelfde Algemeene Vergadering benoemde vier nieuwe bestuursleden waardoor het totaal getal gebracht werd op 21welk getal dit jaar ongewijzigd bleef. Het overlijden van onzen Eerevoorzitter Dr. J. Th. DE VISSER werd door een gewaardeerd bericht van den Afdeelingschef van het Departement O.K.W., de Heer P. VISSER in ons maandblad herdacht. De vergaderingen van het Dagelijksch Bestuur werden regelmatig en eens per maand gehouden, steeds met overvulde agenda. Het Algemeen Bestuur vergaderde als voorbereiding der Algemeene Vergadering. Leden. De gewone leden, de vereenigingen blijven vrijwel stationnair. Dit jaar viel af de Ver. Schoonheid in Opvoeding en Onderwijs te den Haag en kwamen bij het Oudheidkundig Genootschap Niftarlake te Breukelen en de St. Het Limburgsch Landschap te Vught. Het getal aangesloten Vereenigingen is daardoor gekomen op 40. Hierbij zijn dan niet genoemd de vele buitenlandsche zusterorganisatiën waarmede Heemschut in hoofdzaak door ruilverkeer

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1932 | | pagina 6