Gaarne geef ik ter plaatse inlichtingen. Ieder natuurliefhebber, die zich bij mij aanmeldt, liefst een paar dagen te voren is welkom! Er zijn andere oplossingen mogelijk, welke misschien iets meer zullen kosten, maar welke een bloeiend bedrijf, gelijk de Geldersche Provinciale Electrische Centrale langzamerhand wordt, niet zullen schaden. Kerkendel, Kootwijk.' Mr. H. BLAUPOT TEN CATE. DE HAARLEMSCHE ONTSIERING. Haarlem is specialist in ontsiering in 't groot. Voor een aantal jaren werd een kleedingmagazijn gebouwd, dat van 't Spaarne gezien het gezicht óp de St. Bavo finaal vernielde. Nu heeft het Gemeentebestuur iets tot stand gebracht, dat Haarlem's roem alom verkondigen moet, de grootste gashouder of de hoogste van Europa of ter wereld of hoe dan ook. Om in dien geest door te gaan wordt straks midden in de stad met vrij smalle straten en matig hooge huizen een geweldig gat gesloopt en zal er komen een zoodanig hoog en groot bouwwerk-magazijn VROOM DREESMAN dat heel 't stadsbeeld wordt kapot gemaakt. De twee eerste misslagen zijn vóór 't bestaan eener Schoonheidscommissie. Het Warenhuis zal tot stand komen tijdens het bestaan der Schoonheidscommissie. Wat kan die daar echter aan doen. Zij kan het ontwerp kneden, vervormen met raad en advies, doch het geweldig volume niet keeren. We bepalen ons tot den gashouder. Bijgaand prentje, ons welwillend afgestaan door Haarlem's Dagblad, toont den bekenden weg langs den buitenkant van Haarlem, een deel der aloude Singels met een middeneeuwsche stadspoort en als concurrent de gashouder. Is dat nu niet bar. Een grappenmaker schreef een artikel in voornoemd blad en verhaalde dat elke stad een leelijkerd moet hebben, maar dat dit nu is Haarlem's Stads-Lillikerd. Een volgend lezer gaf goeden raad, zoq goed, dat we de schaar namen en knipten uit het met N. geteekende stuk uit Haarlem s Dagblad. luidende: „Daar staat hij nu op het terrein van de gasfabriek, hoog en breed en zwart en bederft zooals men zegt het silhouet van HaarlemEen hoekige kerel en toch ook weer een ronde vent. Want in doorsnee vertoont zijn lichaam een regelmatigen 18- of 20-hoek; ik weet zelf niet precies hoeveel zijden ik geteld heb; maar De nieuwe gashouder te Haarlem als concurrent van de oude Spaarnwouder Poort.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1929 | | pagina 8