door hen zelf geplante boomen, zullen ook beschermers worden van veel wat onze voorvaderen aanlegden en ontwierpen. De nieuwe grijsgrauwe, onafzienbare asphaltwegen van onze dagen bevorderen het natuurschoon niet. In de toekomst wil de Vereeniging trachten langs die wegen smaakvolle beplantingen aan te brengen. Tot hen, bij wie de Heemschut-gedachte nog geenszins is doorgedrongen, behooren de talloozen die op de flets er op uit trekken om belast en beladen met afgerukte takken naar de stad terug te keeren. Nog gevaarlijker voor de natuur zijn de dagjes- touristen, die, slingerend in hun benzine-massa-product, triomphantelijk terugtuffen met bossen al naar het seizoen voorschrijft afgeriste katjes, bloemen of heide, geperst in of hangend aan hun wagen. Mocht de Vereeniging al die roofridders nog eens de Heemschut-gedachte bij kunnen brengen, dan zou er een groote wensch vervuld zijn. Samen met den Bond Heemschut geeft de Centrale Vereeniging van Boomplant- dagen gaarne advies bij den aanplant van boomen en heesters ter verfraaiing van wegen en landschap, bij het „wegplanten" van schoonheid storende objecten, bij den aanleg van kleine tuinen of bij stations-aanplanting, in overeenstemming met de landelijke omgeving. Dat ieder in Nederland doordrongen worde van de lijfspreuk der Vereeniging; Laat de bloemen bloeien v Laat de boomen groeien. De schoonheid van mooie lanen en buitenplaatsen danken wij aan onze voorouders, die daar kleine boomen plantten. Wij allen moeten zorgen, door 't kleine boompje te beschermen, dat ons nageslacht kan genieten van een prachtige natuur. J. R. KONING. Fraaie Iepengroep met omgeving op het landgoed ,,De Poll" te Gietelo (Voorst) (G

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1929 | | pagina 17