interieur is in eere hersteld, gerepareerd, in de juiste kleuren groen met goud geverfd, passende lichtkroon en spiegel erbij gekocht en toen was 't 'n lieve lust welk een mooi vertrek °het werd. Als een aardige opmerking; boven dat mooie Lodewijk- plafond ligt verscholen het gave 'n eeuw vroegere eikenhouten balkenplafond van moerbinten en kinderbalken. Toen kreeg ook nog de gang, de entree een beurt en in alleen eenvoud is dat fijn-deftig geworden; oude marmeren vloer, lambriseering van oud marmer, een aardig lichtornament bij den „koopman" weggehaald en zoo werd 't Hollandsch Binnenhuis, waarvan ge nu als de onderdeur dicht is en de bovendeur open staat, genieten kunt. Een zeventiend'eeuwsche, een achttiend'eeuwsche, een pakhuisgevel, van alle drie de soorten één. Een aardige collectie. Welke van de drie is de mooiste? Ze zijn alle drie goed, ieder in zijn soort. Wij danken de Nederlandsche Bank voor de gelegenheid, ons geboden, iets van Amsterdam's stedeschoon te helpen bewaren en in eere herstellen. A. A. Kok, Architect. HET KERKJE TE ASSELT. De heer J. H. PlNCKERS, Rector te Asselt, zendt de volgende circulaire: „Helpt ons bewaren een der oudste Monumenten van ons Land Als Rector van het oudste, kleinste en armste Kerkje van ons Land, als Conservator van een eenvoudig en Oudheidkundig Folkloristisch Mu seum, als Bewaarder van het laatste plekje Natuur schoon in Asselt, welke dit jaar reeds door ruim 35.000 bewonderaars bezocht werden, zit ik thans in de grootste verlegenheid over het Onderhoud in de Toekomst. De Pers heeft dien toestand begrepen en een Comité in het leven geroepen. Zij heeft echter te veel lof over Asselt verkondigt en weinig gewezen op de arjuoede, ondragelijke risico's en noodzakelijkheid van steun door het kunst-, oudheid-, eenvoud-, Folklore- en Natuur schoon minnend Publiek. Nu is nog alle hoop gevestigd op den uitslag der loterij, waarvan de trekking is uitgesteld kunnen worden tot uiterlijk 1 April 1929. Er moeten echter nog heel wat loten verkocht worden, wil de verloting aan haar verwachting beantwoorden. Wie zal ons met den verkoop een handje helpen en mee werken dat het beoogde doel bereikt wordt? Ik stel al mijn vertrouwen in de vereenigingen, bonden, kringen en clubs welke tot doel hebben geestelijke of finantieele vooruitgang van den mensch. Velen er van brachten in gezelschap of als enkeling een bezoek aan het Museum' of Kerk van Asselt. HOEKJE VAN HET KERKHOF TE ASSELT

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1929 | | pagina 6