Gelijk uit bovenvermeld staatje te zien valt, zijn er nog heel wat stukken van Nederland waar op het gebied der „Bauberatung" nog weinig of niets gebeurt en zal öf Heemschut's adviesbureau zich nog krachtig moeten uitbreiden óf zullen er meer provinciale bureaux gesticht moeten worden. In groote trekken is dit het belangrijkste wat aan het secretariaat over 1927 behandeld werd. Wij mogen dit verslag echter niet sluiten zonder een openlijke dank betuiging eerst aan de Pers en dan aan de Openbare Besturen, te weten verschillende provinciale en tal van Gemeentebesturen die op zoo juist begrepen wijze ons streven wisten te bevorderen en te waardeeren en tenslotte aan de vele belangstellenden, zoowel leden als met-leden, die ons door intijds verstrekte inlichtingen, de gelegenheid boden hier en daar een goed stuk Heemschutwerk te verrichten. De Secretaris, Amsterdam, Mei 1928. A. A. KOK. JAARVERSLAG VAN DEN PENNINGMEESTER. Het verslag van Uw penningmeester kan ook over 1927 weinig nieuws vermelden, daar de financieele toestand van den Bond geen verandering van beteekenis heeft ondergaan. Nog steeds is het bedrag, dat aan contributie wordt ontvangen, veel te laag in verhouding tot het groote belang der zaak en onvoldoende om het bestuur in staat te staat te stellen zijn taak op zoodanige wijze te vervullen als het zoo gaarne zou wenschen. De gewone leden, de vereenigingen, betaalden met elkaar nog geen f 600.—, de donateurs ongeveer een zelfde bedrag en de buitengewone leden ruim het dubbele, zoodat met elkaar nog geen f 2500.aan contanten werd ontvangen. Toch waren de bijdragen van de donateurs en de buitengewone leden dit jaar iets hooger dan in het vorige. Daartegenover staat echter, dat er ditmaal geen giften-in-eens werden ontvangen, zoodat het totaal der inkomsten nog iets kleiner was dan in 1926. Onder deze omstandigheden werden de uitgaven natuurlijk tot het strikt noodige beperkt en kon slechts in enkele gevallen subsidie worden gegeven voor het herstellen van gebouwen, behoud van molens, enz., hetgeen wel is te betreuren, omdat juist een klein subsidie de eigenaars van interessante oude gebouwen dikwijls kan overhalen om het oude huis te herstellen in plaats van af te breken of hopeloos te verknoeien. Op het orgaan hebben wij een niet onbelangrijke bezuiniging kunnen verkrijgen, hetgeen echter eerst in de eerstvolgende rekening tot uiting zal komen. De kosten van het adviesbureau, hetwelk van onzen Secretaris zoo reusachtig veel arbeid vergt, zijn ditmaal wat hooger dan in 1926, hetgeen, met het oog op de voortdurende uitbreiding van het werk, ook alleszins verklaarbaar is te noemen. Ook dit maakt echter versterking van onze inkomsten in hooge mate gewenscht, en evenals vorig jaar veroorloof ik mij een dringend beroep op alle aanwezigen te doen, om propaganda te maken voor het lidmaatschap van onzen nuttigen Bond. Telkens en telkens blijkt ons op onmiskenbare wijze, dat er in zeer ruimen kring warme belang stelling voor het werk van Heemschut bestaat. Met het oog hierop kan het toch niet moeilijk zijn velen te bewegen van die belangstelling te doen blijken, door het betalen van de luttele contributie van f 5..waarvoor men dan nog kosteloos het maandblad ontvangt. Amsterdam, 12 Mei 1928.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1928 | | pagina 8