buitenplaatsen op minder fraaie wijze te doorsnijden. Van deze zaak komt echter niets. Het aantal dorpen met ringgrachten op Flakkee- is weder met één verminderd, doordat de Raad van Ooltgensplaat besloot de Ringgracht te dempen. Ten behoeve van een nieuw aan te leggen spoorbaan om Amsterdam dreigt in den Amstel een dam te komen. Dit vraagstuk waarin de Gemeente Amsterdam en de Minister van Waterstaat zeggenschap hebben is nog niet tot een volledige beslissing. Een poging om te Hillegom een aardig oud bruggetje te redden, stuitte af op gebrek aan medewerking van den Gemeenteraad. Dit zijn de belangrijkste punten, terwijl er natuurlijk tal van kleinere zaken geweest zijn en ook verschillende die door het voorbereidend stadium waarin zij verkeeren, nog niet voor publicatie geschikt zijn. Maandblad. Het maandblad is nu in zijn 5den jaargang en blijkt een vrucht' dragend publicatiemiddel te zijn, niet alleen omdat de groote pers er nota van neemt, doch omdat voor elk geval op eenvoudige wijze de hulp van de plaatselijke pers verkregen kan worden en van een bepaald vraagstuk de juiste gegevens kunnen verstrekt .worden aan Raadsleden of andere .personen, al naar het noodig is. Het is alleen jammer, dat het blad wat veel geld kost in vergelijk tot de geringe contributie der leden. Verder heeft ons blad de mogelijkheid geopend tot ruilverkeer, zoodat aan ons secretariaat vrijwel alle internationale Heemschutbladen komen. i Adviesbureau. Het werk van het Adviesbureau nam toe doordat steeds meer Gemeentebesturen zich tot ons wendden. Het ontstaan van verschillende Provinciale bureaux maakt dat het meerendeel der Gemeenten in die Provinciën gelegen zich tot bedoelde Provinciale bureaux wendt. Dit is Heemschut's adviesbureau zeer welkom, omdat het toch ten eenenmale onmogelijk zou zijn alle Gemeenten van Nederland van verbeterde bouwprojecten te voorzien. Het is merkwaardig te zien welke misbaksels nog voor bouw'vergunning bij Gemeentebesturen worden ingediend, wanneer men daarbij overweegt hoeveel zorg én hoeveel kosten er gemaakt worden ten behoeve van het Ambachts-, Nijverheids- en Kunstonderwijs in Nederland. Eenige teekeningen op deze vergadering aanwezig kunnen U er een beeld van geven. Het aantal projecten dat Heemschut over één jaar voor advies kreeg bedroeg 217 stuks, waarvan voor 133 stuks een geheel nieuw ontwerp werd gemaakt. Dit betrof voor de Gemeenten voor advies nieuw ontwerp voor advies nieuw ontwerp Abcoude12 7 Oostvoorne 5 5 Assendelft1 1 Oude Niedorp 10 9 Boxtel1 1 Peize2 1 Brielle1 1 Princpihage 43 32 Edam2 2 Purmerend 11 2 Ginneken16 14 Raamsdonkveer 1 1 Heerlen6 2 Schoorl 1 1 Leerdam12 5 Sittard2 1 Maarssen 1 1 Spanbroek4 2 Naaldwijk2 1 Uithoorn6 4 Nieuwe Niedorp 13 9 Waalwijk1 1 Noordwijk1 1 Warmond6 5 Oisterwijk50 18 Winkel1 1 Ommen2 1 Wijk bij Duurstede 1 1 Oosthuizen2 2 Zevenbergen 1 1

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1928 | | pagina 7