heeft daarmede te kennen gegeven het'stedebouwkundig vraagstuk goed te begrijpen. Er zal nu een hooger huis komen, zich meer in het stadssilhouet aanpassend. Het aantal binnenkomende projecten bij het Adviesbureau neemt steeds toe, zoodat er oogenblikken zijn dat de hoeveelheid te verbeteren projecten moeilijk te verzetten valt. Van het Instituut voor de Volkshuisvesting kwam een uitvoerig rapport in omtrent havenplannen te 's Gravenhage. Dit rapport werd uitgebracht aan den B. N. A., die deze zaak had aangebonden. De Maasbrug te Maastricht loopt ernstig gevaar. Ter plaatse werden goede inlichtingen verkregen en zoo mogelijk komt in het volgend nummer een goed gedocumenteerd artikel te dezer zake. Wederom kwamen klachten in en terecht omtrent reclame in postkantoren. Het is merkwaardig dat, terwijl het Rijk groote sommen uitgeeft voor den bouw van nieuwe postkantoren en de verzorging daarvan opdraagt aan goede architecten, deze bouw werken na voltooiing door reclame worden ontsierd. De Gemeentebesturen kunnen hier niets aan doen, omdat elke reclameverordening slechts kan slaan op het uitwendige der gebouwen en niet op het inwendige. Wij knippen uit de ministerieele memorie van antwoord betreffende het wetsontwerp der P. T. T.„Op goeden grond wordt verwacht dat door oordeelkundige exploitatie de reclame, welke voor het Staatsbedrijf reeds nu een niet onaanzienlijke bron v@n inkomsten beteekent, gaandeweg burgerrecht zal verkrijgen." Er komt dus nog meer! Hetzelfde geldt voor de spoorwegstations die steeds meer met reclame overdekt en bedorven worden. Voor twee jaren zie eerste jaargang No. 2 besloot de Gemeenteraad van Zwolle een stuk van de vestinggracht te dempen. Dit was zoodanig in strijd met primaire kennis van Stedebouw, dat heC Bestuur een adres zond aan den Gemeenteraad en ook aan Provinciale Staten. Tot-"Onze verwondering kwam thans een bericht in van het Provinciaal Bestuur van Overijssel dat het bewuste Raadsbesluit was goedgekeurd. De molens verdwijnen alom. Toch wordt er hier en daar een gespaard en wordt van vele zijden moeite gedaan fraaie exemplaren te behouden. Dan verscheen weder een aardig boek met fraaie foto's en met een tekst van goede deskundigen. Het huis met de IJzeren brug te Koog aan de Zaan brengt heel wat beroering te weeg. Er is een groote kans dat het huis door de Vereeniging Hendrick de Keyser wordt aangekocht, hersteld en dan een goede bestemming krijgt. Mogelijk is bij het verschijnen van dit nummer de zaak, reeds beslist, hetgeen de dagbladen wel zullen vermelden. Van tijd tot tijd maakt de Minister gebruik van de daartoe strekkende artikelen van de Boschwet. Dezer dagen werd volgens de bladen op alle bosschen van de geheele Gemeente Odiliënberg (L.) kapverbod gelegd. Dat was geen halve maatregel. Steeds meer verdwijnen de buitenplaatsen. Het fraaie landgoed Vechtlust onder Loosdrecht is nu weer verkaveld en het lijkt wel of het als houtontginning wordt gebezigd. Nauwelijks is dè poging om een buitenplaats te redden beëindigd of weder een andere komt aan bod. Zoo gaat hét met bedreigde fraaie gevels, met ontsierende reclame, van alles wat. Aan belangstelling ontbreekt het niet. Dezer dagen ontving het Bestuur van Dr. L. zoo maar f 100.als blijk van waardeering voor Heemschut's werk; voorwaar een bedankje waard. De Secretaris. t

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1926 | | pagina 4