zwarte letters op gelen fond, den lof verkondigend van Pelikan's Inkt. Bij een buiten - landsche reis ontdekte de Secretaris tot zijn verbazing, dat dit een uitlooper was van een buitengewoon lange reeks. Dezelfde borden treft men n.1. aan op het traject AmsterdamHilversumArnhemFrankfurt am Main, Würzburg, Nürnberg en wie weet hoe veel nog verder. Indien dus in Noord-Holland de stroom niet wordt gestuit zullen we er nog wel meer krijgen. Zoo juist werd er een gesignaleerd bij Halfweg. Dus 't is Amsterdam al voorbij. Bij den 650 jarigen gedenkdag van de stad Amsterdam hield het Gemeentebestuur een ontvangdag. Voorzitter en Secretaris complimenteerden namens den Bond Heem schut het Gemeentebestuur. Tot onze groote vreugde kunnen wij mededeelen dat de Gemeente Alkmaar thans in de politieverordening artikelen op heeft genomen betreffende de ontsierende reclame. Dit zal hopenlijk het aanzien van de Kaasmarkt, de Mient en andere typische Holland- sche plekken ten goede komen. Berichten kwamen in dat het Naaldenveld, vrijwel het eenige wandelbosch voor de Zandvoorters, verkaveld zal worden in straten, rooilijnen en bouwterreintjes. In samenwerking met de plaatselijke vereeniging hoopt Heemschut iets te kunnen bereiken. Aan het Noordwijksche strand of liever hoog op het duin aan het Noordelijkste eind van den strandboulevard staat een lichttoren, een nieuw gebouw, dat architectonisch zeer goede kwaliteiten heeft. Er schijnt echter iets mede te zijn, denkelijk regenen de muren door. Misschien ook wel wordt de toren vanzelf droog, wanneer men de binnen zijde behoorlijk weet te ventileeren. Eerst werd er iets vettigs opgesmeerd, nu hoorden we zoowaar dat men dezen aardigen toren wil bepleisteren. Dat zou wel heel jammer zijn. De toren ressorteert waarschijnlijk onder Loodswezen, betonning enz. van het Departement van Marine. De Statutenwijziging in de laatste jaarvergadering ter sprake gekomen, is thans in orde en kan dus het aantal bestuursleden uitgebreid worden. Notaris Ph. A. VAN OLST te Amsterdam komt een bedankje toe voor de goede zorgen. Te Bergen (N.-H.) waar het zoo*'bijzonder noodig is dat iets gedaan wordt tot behoud van het natuurschoon zijn verschillende inwoners bezig zich aan te sluiten voor de stichting van een plaatselijke vereehiging. Op den steun van Heemschut kan men rekenen. Te Bergen op Zoom dreigt gevaar met betrekking tot de oude vestingwerken waarbij een fraai ravelijn. De gronden' zouden van het Rijk in eigendom overgaan op' de Gemeente. Voorloopig zullen wij afwachten maar willen er reeds nu de aandacht op vestigen, dat het uiterste beproefd moet worden om wat er aan schoonheid te behouden valt ook werkelijk te behouden. Geruimen tijd geleden zond Heemschut een adres aan den Raad van Voorschoten. Het deed ons genoegen thans bericht te ontvangen dat men aldaar een welstands bepaling in de Bouwverordening heeft opgenomen. Last not least het Amsterdamsche Pesthuis. Voor de echte Amsterdammers het Oude Pesthuys, voor anderen een pest-huis. De bladen hebben het verloop van de zaak, de ziekenhuisplannen, de voordeelen, de bezwaren, de kosten en ook het verloop van de fatale Raadszitting, zoodanig uitvoerig vermeld dat wij er niets aan behoeven toe te voegen. Slechts spreekt Heemschut den wensch uit dat een monument dat daar drie eeuwen heeft gestaan, alsnog behouden moge blijven en het Gemeente bestuur de middelen moge vinden om aan het gebouw een behoorlijke bestemming te geven zonder buitensporige flnantiëele offers.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1925 | | pagina 2