D DE MOLEN „DE ADRIAAN" TE HAARLEM. e vereeniging .„De Hollandsche Molen", Heerengracht 260266 te Amsterdam, zendt ons een bericht omtrent den molen „De Adriaan" te Haarlem, door haar aangekocht. Deze wel zeer krachtdadige stap tot het behoud van een zoo fraai gelegen molen meenen wij niet beter te kunnen waardeeren dan het bericht hieronder weer te geven en er bij te vermelden, dat bij dit bericht gevoegd is een kaart ter invulling voor een nuttig doel. Ook zonder deze kaart zullen belangstellenden het beoogde doel wel weten te bereiken. Het luidt dan Land- en Stadgenooten „De Adriaan" behouden! In geheel Haarlem en ver daarbuiten zal men deze tijding met blijdschap vernemen, omdat een der aantrekkelijkste stadsbeelden blijft bestaan in de hoofdstad van Kennemerland, waarin de „Snuifmolen van Kraan" gelijk ouden van dagen hem nog steeds gaarne noemen, in 1802 gebouwd werd op het fundament van een der Cathrijnentorens, bastions in Haarlem's wallen. Weet men echter, dat het aan de jonge Vereeniging „De Hollandsche Molen", die slechts een 350 leden-heeft, te danken is,, dat de wieken van „De Adriaan" spoedig weer lustig de lucht zullen doorklieven en dat men uit den trein naar Amsterdam, van de brug over de Nieuwe Gracht, op den Koudenhorn en eldèrs van het onvergelijkelijke aspect op het Spaarne, met „De Adriaan" en de Bakkenesserkerk op den achtergrond, zal kunnen blijven genieten De Vereeniging heeft dezen belangrijken stap tot aankoop durven doen in vast vertrouwen, dat de molenvrienden en in het bijzonder de Haarlemmers, haar niet in den steek zullen laten en dat de groote uitgave tot aankoop, die de Vereeniging zich heeft getroost, gedeeltelijk zal kunnen worden bijeengebracht door giften en bijdragen van belangstellenden, vereenigingen zoowel als particulieren, hetzij door zich op te geven als lid, hetzij door een bedrag te schenken ter bestrijding der kosten van aankoop en onderhoud. Men kan zijn bijdrage zenden naar het kantoor der Vereeniging, dat gevestigd is Heerengcacht 260266 te Amsterdam, doch ook de Secretaris der Vereeniging „Haerlem" en onderteekenaar dezer circulaire, de heer J. L. TADEMA, adres de Erven Bohn, Frankenstraat, Haarlem, stelt zich gaarne beschikbaar tot het ontvangen van giften. De Gemeente Haarlem helpt door het schenken van een belangrijke bijdrage en ook de Vereeniging „Haerlem" besloot „De Hollandsche Molen" bij te staan, doch slechts met de hulp van velen, van zéér velen kan deze zoo jonge Vereeniging in staat worden gesteld met succes den .strijd aan te binden tegen de ontsiering van Stads- en Landschapsschoon. Wie toont, dat hij daarvoor iets over heeft? Ondergeteekenden bevelen de belangen der Vereeniging met warmte bij U aan. 1 C. MAARSCHALK, Burgemeester van Haarlem. J. M. C. HOOG, Mr. P. G. van TIenhoven, Vincent Loosjes, i Haarlem. Voorzitter der Vereeniging „De Hollandsche Molen". Dr. W. E. Merens, Jhr. Mr. J. W. G. BOREEL VAN HOGELANDEN, W. NlENHUYS, Overveen. Bestuurslid der Vereeniging „De Hollandsche Molen". L. TaDEMA, Joh.' de Breuk, Jhr. F. Teding van Berkhout Jr„ Haarlem. J. A. Fontein, Haarlem. N. C. Wefers Bettink, C. J. Gonnet,

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1925 | | pagina 3