Van de werkzaamheden van den Bond Heemschut vóór September 1923 zijn de gegevens ontleend aan het door den overleden secretaris met zorg bijgehouden Notulen boek. Hierbij dient opgemerkt dat het laatste jaarverslag ging tot Mei 1923. De courantenberichten omtrent de plannen tot afbraak van 's Lands Zeemagazijn te Amsterdam bleken na informatie ter juister plaatse allen grond te missen. Aan het Gemeentebestuur' van Haarlem werd verzocht de reclameverordening toe te passen in verband met een hinderlijke ontsiering van den zijgevel van een huis aan den Wagenweg. De molen de Valk te Leiden die dreigde verminkt te worden gaf tot velerlei corres pondentie aanleiding. Tenslotte werd de zaak aan de inmiddels opgerichte vereeniging „De Hollandsche Molen" ter hand gesteld. De oprichting dezer Vereeniging heeft Heemschut met genoegen en belangstelling gade geslagen, te meer omdat Heemschut tot nu vrijwel machteloos heeft gestaan tegenover het verminken en verdwijnen van molens. Blijkens de resultaten van deze jeugdige Vereeniging schijnt het molenvraagstuk toch niet geheel verloren te ziin. Verschillende aan Heemschut gerichte klachten of berichten omtrent molens werden dan ook aan deze vereeniging geëndosseerd. Verschillende belangrijke reliefs aan poortjes te Amsterdam, meerendeels werk van den beeldhouwer HENDRICK DE KEYSER werden o;p lofwaardige wijze van Gemeente wege zoodanig geprepareerd en overgeverfd dat ze 'weer vele jaren den tand des tijds kunnen weerstaan. Aan den Gemeenteraad van Breda werd verzocht een reclame-verordening in te stellen welke poging werd gesteund door de plaatselijke Vereeniging „Breda Vooruit!" Een aanbod om het huis „De Krakeling" te Utrecht te koopen werd doorgezonden aan de Vereeniging Hendrick de Keyser; hetzelfde geschiedde met de aanbieding tot aankoop van een huis te Maastricht, aangezien Heemschut geen bouwwerken kan aankoopen en genoemde Vereeniging zich speciaal op dit gebied beweegt. Heemschut stond onmachtig tegenover den verkoop 'van het bekende bosch te Driebergen dat in verkavelingen werd .verkocht. Het verheugt ons te kunnen mede- deelen dat het Gemeentebestuur van Driebergen alsnog erin geslaagd is de schoonste partijen van het bosch aan te koopen. Voor de herstelling van een huis te Hattem, het Pand der Liefde genaamd, werd een subsidie gegeven. Aan het Gemeentebestuur van Amsterdam werd een brief gericht inzake de hooge DONATEURS. Mr. H. J. A. Heumen te Tiel. De Maatschappij Arti et Amicitiae te Amsterdam. Het Nutsdepartement te 's Gravenhage. CORRESPONDENTEN. J. L. Tadema te Haarlem. W. J Kernkamp te Edam. Mr C. A Cohen Stuart te Alkmaar. G Moll te Enkhuizen. W. J C. Bijleveld te Leiden. J. L. van Dalen te Dordrecht Dr. J G. de Lint te Gonnchem Ir. L Schouten te Delft. W. M. C. Regt te Oudshoorn. B. von 3rucken Fock te Goes. P. J. Houtzagers te Utrecht. W: Croockewit W.A.zn. te Amersfoort. Dn R. ]esse te Rhenen. H H. Kramer te Leeuwarden. J. van Deinse te Enschedé. MejonkvrouWe C. Engelen te Zutfen. Henri J. M. Ebeling te 's Hertogenbosch. Ir. R. Schung'el te 's Hertogerbosch. A. H Wegerif Gzn. te Apeldoorn J. L. de Boer jte Assen. J. G. H. W. Krans" te Assen. A. F. van Beurden te Roermond. G. Veldheer te Bergen (N.-H.). De Vereeniging Gelre te Arnhem. De Tweede Noord-Holl. Tramweg-Mij. te Amsterdam. Het Prov. Bestuur van N.-Brabant te 's Hertogenbosch. H. Masselink te Arnhem. G. Alberts te Deventer. A. F. Thieme te Wijk bij Duurstede. J. W. Hanrath te Hilversum. M. Meijerink te Zwolle. Dr. A. Ie Comte Jr. te Gouda. Ir. H. G. Gentis te Leerdam J. Herman de Roos te Rotterdam. Jan van der Valk te Tilburg Mr. C. G. J. Bijleveld te Nijmegen. D de Vries Lam te Groningen. Mr. S. R. Bakker te Zierikzee. Joh. C. Kerkmeijer te Hoorn. J. A. van Dongen te Breda. E. Janssens te Sluis. Henri Polak te Laren (N.-H.) Mr. F. J. D. C. Egter van Wissekerke te Bnelle. Dr.'A. E. van Giffen te Eelde. M. Teerling te Vlissingen. A. J. Reijers te Kampen P Plas te Edam. van Heusden te Terschelling. O

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1924 | | pagina 6