Financiën Beleidsplan Statuten en reglementen Ton Koot penning Erespeld Werkgroep Monumentale Kunst Heemschut Young professionals De staat van baten en lasten van de vereniging vindt u op pagina 17. De jaarrekening 2014 is vastgesteld tijdens de AVL op 29 mei 2015. Heemschut is door de Belastingdienst aangemerkt als cultu rele ANBI-instelling (Algemeen Nut Beogende Instelling). De verslaglegging geschiedt conform de hiertoe geldende richtlij nen via de website www.heemschut.nl Het beleidsplan van Heemschut is te vinden op www.heem- schut.nl onder de tab vereniging/beleid. Het beleidsplan is tijdens de Algemene Vergadering van Leden in juni 2014 met een jaar verlengd. Karei Loeffin Volendam om Frank IJsselmuiden de erespeld te overhandigen. In 2014 zijn in de Algemene Vergadering van Leden de ver nieuwde statuten vastgesteld. In het verslagjaar werd tevens gewerkt aan voorstellen voor nieuwe reglementen. De statuten zijn te downloaden van de website. Op 2 februari werd in Amsterdam de Ton Kootpenning uitge reikt aan de heer drs. René W. Chr. Dessing. De heer Dessing was initiatiefnemer en voorzitter van het Themajaar Historische Buitenplaatsen 2012. In die hoedanigheid heeft hij zich bui tengewoon ingezet voor dit type erfgoed en daarmee is hij een gewaardeerd pleitbezorger voor het behoud van ons erfgoed in Nederland. René Dessing en voorzitter ad interim Evert de Iongh. Erespelden werden in het verslagjaar toegekend aan de vol gende Heemschut-leden: - De heer ing. Chris Scharten, lid commissie Gelderland. - De heer drs. Frank IJsselmuiden, oud-voorzitter commissie Noord-Holland. Heemschuts Young Proffesionals op excursie. In 2014 werd de Werkgroep Monumentale kunst ingesteld. De werkgroep bestaat uit vrijwilligers, die zich intensief inzetten voor behoud en herbestemming van kunst uit de periode van de Wederopbouw (1940-1965). De werkgroep is actief in heel Nederland en werkt op afroep en op eigen initiatief, maar altijd samen met de commissies van de vereniging. - De heer ir. Rob Onel, oud-lid commissie Zuid-Holland. - De heer Ewout van der Dussen, oud-lid commissie Zuid- Holland. De Young Professionals is een netwerk van jonge, nauw bij Heemschut betrokken, leden. Opgericht in 2013, worden door de jongeren zelf verschillende activiteiten georganiseerd. Zo bezochten 25 deelnemers op zaterdag 14 juni het Hembrug- terrein in Zaanstad, waar ze uitleg kregen over het terrein en de herontwikkelingen. HEEMSCHUT JAARVERSLAG 2014 3

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2014 | | pagina 3