Jubileumreis Op zoek naar haar wortels ging Heemschut in het verslagjaar op reis naar het huidige Oost-Duits- land. De ledenreis was overtekend en zal daarom in 2012 herhaald worden. De reis voerde naar Saksen en vond plaats van 25 september tot en met 2 oktober. De reis oogstte veel waardering. Deze eerste buitenlandse Heemschutreis telde 50 deelnemers onder leiding van drie reisleiders. De reis, die in mei 2012 wordt herhaald, is intussen bijna volgeboekt. Een succesvol initiatief! Symposium Het symposium De Waarheid in Pacht in het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem vond plaats op 11 november en was met 180 inschrij vingen volgeboekt! Het thema van het sympo sium was: 'De veranderende rol en betekenis van de vrijwilliger en de professional bij de bescher ming en het behoud van ons erfgoed'. Korenmetershuisje in Madurodam De presentatie op 20 oktober van het op schaal vervaardigde Korenmetershuisje in Madurodam haalde de landelijke pers, waaronder een foto met tekst in De Telegraaf. De plaatsing van het huisje in de Amsterdamse hoek van het park vond plaats in aanwezigheid van de Com missaris van de Koningin in Zuid-Holland en oud-voorzitter van Heemschut, Jan Franssen, de zangeres Willeke Alberti en de heer Van Duijn van Nationale Vastgoed Groep Nederland. De provinciale Commissie Zuid Holland heeft het initiatief genomen voor het plaatsen van dit mini Korenmetershuis, dat al meer dan 40 jaar de landelijke zetel van Heemschut is. Open Monumentendag In de Open Monumentendagkrant 2011 met een oplage van 35.000 exemplaren was Bond Heem schut met veel aandacht, verspreid over twee pagina's, goed vertegenwoordigd. Jubileumboek Het mooi verzorgde en uitgegeven jubileum boek, aangeboden op 14 mei in Den Haag aan de beschermvrouwe van Heemschut, H.M. de Koningin, werd toegezonden aan de ruim 500 leden die meer dan 100 euro hebben geschonken om deze jubileumaetie mede mogelijk te maken. Het boek wordt via Waanders en de eigen website verkocht. Het is een uitstekend relatiegeschenk bij de lobby van onze vrijwilligers voor het behoud van erfgoed op lokaal gebied. De oplage van het boek bedraagt 2.000 exemplaren. Heemschut film De première van de film 100 Jaar Heemschut vond plaats tijdens de start van het Eeuwfeest op 2 februari. Daarna werd de film nog vertoond tijdens de Restauratiebeurs en op de Algemene Vergadering van Leden. De film is te zien op de homepage van de Heemschut website. als adoptieproject ter gelegenheid van het Eeuwfeest. Heemschut ondersteunt met raad en daad het behoud, de consolidatie en mogelijke toekomstige restauratie van deze laatste grote oorlogsruïne. Het symposium over Duurzaam ruïne-beheer: hoe om te gaan met kasteelruïnes en de uitgave en verspreiding van de brochure over de toekomst van het landgoed Bleijenbeek werden in dit kader financieel gesteund. Promotie-gadgets Ten behoeve van het Eeuwfeest konden, dankzij de algemene bijdragen van sponsoren, een aantal gadgets met logo worden gemaakt om Heemschut te promoten. Dit betrof onder andere een winterse das, meetlintjes en suikerzakjes. Ten behoeve van de werving van nieuwe leden kon de restant voorraad van Het Monumenten- boek worden ingekocht. Er werd een speciale felicitatie-ansichtkaart ontwikkeld en in het tijdschrift werd een nieuwe ledenwerfkaart mee gehecht. Nationaal Adoptieproject Kasteel Bleijenbeek onder Afferden in Noord- Limburg ligt dicht tegen de grens met Duitsland. Het kasteel dat in een zorgwek kende, ruïneuze staat verkeerd, werd gekozen Jaarverslag 2011 Heemschut 7 iOÖ?aan RET GELIJK VAN HEBWSCM HEEMSCHUT een eeuw inzet voor erfgoedbeschermïrig i bttd'aceo- van V;n«nt van

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 7