Stolp Nederhorst den Berg Het door Stadsherstel aangekochte Dik Trom- schooltje in Etersheim Foto Peter Sehat De Zuiderkerk op de hoek van de Neuweg en de Gijsbrecht van Amstelstraat in Hilversum Foto Studio Kastermans Beschermingsactiviteiten NOORD ft MIDDEN Alkmaar Dodenveld Strijd om behoud cultuurhistorische context, vooral het open karakter en de bijbehorende schietbanen. B8tW en Raad gewezen op historisch fenomeen van allure, aangezien in de planontwikkelingen nieuwe moge lijkheden zijn. Oude plannen zijn van tafel. Overleg met de project manager samen met de Historische Vereniging Alkmaar. Zuid Scharwoude, gemeente Langedijk Dreiging sloop stolpboerderij. Onder zoek en advies door TA aan melder. St. Pancras Molen Achterstallig onderhoud. Onder zoek en schriftelijk advies hebben geresulteerd in afwenden gevaar. Eigenaar en gemeente zien belang van behoud. KENNEMERLAND Haarlem Provinciehuis Dreef. Verbouwingen en nieuwbouw sedert 2003. Aantasting van het zicht op de geredde Bremer-Zwiers- vleugel door massieve ingang par keergarage. Overleg met gemeente, omwonenden en actiegroepen. Adhesie betuigd, waardoor veel publiciteit over de kwestie. Schoorsteen Cavex terrein Gemeentelijke monumentaanvraag. Adhesie voor het initiatief om de fabrieksschoorsteen te behouden en welke een landmark zal zijn binnen de nieuw te ontwikkelen woning bouw ter plaatse. Houtmonpad Wandelpad moet ook fietspad worden waardoor het eeuwenoude schelpenpad met historische en karakteristieke waarden aangetast wordt. Actie: BEtW en Raad gewezen op historisch belang. Publiciteit en handtekeningenactie. Raad besloot voor aanleg fietspad. Schoten, gemeente Haarlem Boerderij Noord Akendom Verloedering boerderij. Overleg met onder andere Recreatieschap Spaarnwoude. Nog geen verdere ontwikkelingen. Zandvoort Watertoren Gemeentelijk monument. Eigenaren en gemeente worden het niet eens. Watertoren nu in verkoop. De PC houdt vinger aan de pols. Halfweg, gemeente Haarlem- merliede Kerken Twee gesloten kerken in slechte staat. Samen met het Cuypers- genootschap grondig onderzoek gedaan. Vervolgens de verkopende kerkgenootschappen geadviseerd een respectvolle herbestemming te overwegen. Een kerk wordt gesloopt ten behoeve van appartementen- bouw. Sluizen Aantasting en verwaarlozing van oudste sluizeneomplex van Nederland. Gemeentelijk monument. In nabijheid van archeologisch waardevol en kwetsbaar gebied. Dreiging door aanleg nieuw station en verbreding van de waterdoorlaat ter plaatse. Spaarndam Fort benoorden Spaarndam Aanleg van vakantiepark op het terrein van het fort, waarop nog oorspronkelijke barakken staan. De provincie Noord-Holland en de gemeenten Amsterdam, Haarlem mermeer en Velsen stemden voor, de gemeenten Haarlem en Haarlemmer- liede en Spaarnwoude tegen. PC is voor vermindering aantal woningen en bouw in overeenstemming met bestaande barakken. Bloemendaal Uitbreiding gemeentehuis Uitbreiding nagenoeg onzichtbaar met verdieping. Veel commotie en publiciteit. PC is van mening dat het een verbouwing is naar de eisen van deze tijd en die binnen contouren blijft. Besluitvorming wordt gevolgd. Heemstede Oude postkantoor Binnenweg 160. Samen met de Historische Vereniging Heemstede/ Bennebroek tevergeefs gepleit voor monumentenstatus. Economische belangen spelen hierbij een rol. Afbraak dreigt nog niet. Tussenwoning Glipperweg 70. Rijksmonument, onderdeel uitmakend van een gevel- wand. Sloopdreiging en verwaarlo zing pand. Overleg met Historische Vereniging en contact met eigenaar. GOOI EN OMGEVING Laren Rosa Spierhuis Onderzoek in samenwerking met de Nederlandse Tuinenstichting naar nieuwe mogelijkheden het hele com plex en de Mien Ruystuin te behouden. Villa de Rietvink Sloopaanvraag door Rijkswaterstaat in verband met aanleg en uitbreiding A1. Bezwaar aangetekend, maar PC is geen partij meer. Procedure wordt gevolgd. Hilversum Zuiderkerk Voortdurend overleg/adviezen/cor respondentie om de Zuiderkerk op gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen. Oplossing in zicht. KRO studio Gezamenlijk met Cuypersgenootsehap brief mede ondertekend voor behoud. Ontwikkelingen worden nauwgezet gevolgd, evenals die rondom het voor malig GAK gebouw. NERA gebouw Belangrijk industrieel erfgoed. Veel partijen met eigen economische belangen belemmeren een goede voortgang. Wordt vervolgd. De PCNH houdt zich verder bezig met het Waterplan, IJsselmeer, Wederop bouw, Buitendijks bouwen, Kerken in West Friesland, Windturbines en de West-Friese Omringdijk. Jaarverslag 2011 Heemschut 23 VANHrt K CMKTROVI

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 23