Utrecht Interne vernieuwing en MoMo Succesvol samenwerken met Usine ipii Evenals in 2010 stond de Utrechts Provinciale commissie in het teken van interne vernieuwingen en heroriëntatie op het commissiewerk. Er is een aantal nieuwe leden toegetreden. Hiermee werd het aantal lege plaatsen binnen onze provinciale commissie weer ingevuld. Daarnaast is verder nagedacht over de werkwijze van de commissie en de invloed van de nieuwe Wro en de Modernisering van de Monumentenzorg (Momo). Dit heeft geresulteerd in een toekomstvisie voor de PC-Utrecht. In het kader van Momo is het van groot belang om proactief te handelen. Wij hebben daarom al in een vroeg stadium gereageerd op het concept van de nieuwe Provinciale Structuurvisie. Dit beleidsstuk zal immers de basis vormen voor onder andere gemeentelijke structuurvisies en bestem mingsplannen. Proactief handelen vergroot de kansen tot het behoud van erfgoed. De PC-Utrecht heeft in samenwerking met onder andere de Utrechtse Stichting voor het Industrieel Erfgoed (Usine) actie gevoerd voor het behoud van de historische bebouwing rondom de Stieltjesstraat in Utrecht. Hier zijn restanten te vinden van de voormalige gemeentewerf: een pakhuis, paardenstal en een voor Nederland uniek radiodistribu- tiegebouw. Deze bebouwing zou geheel gesloopt worden om plaats te maken voor nieuwbouw van een woningbouwcorporatie. Na contact met onder meer de wethouder van Utrecht is besloten om de bebouwing te handhaven en het radiodistributiegebouw op de gemeentelijke monu mentenlijst te plaatsen. Eveneens in samenwerking met Usine is er contact geweest met de gemeente Vianen over het herontwikkelingsplan voor de voormalige steenfabriek Ossenwaarden. De projectontwikkelaar wilde een deel van de bebouwing slopen om ter plaatse woningbouw en nieuwe natuur mogelijk te maken. Mede naar aanleiding van ons contact zal het plan op een aantal punten aangepast worden, waardoor de te behouden steenfa briek op een acceptabelere afstand van nieuwbouw zal komen te liggen. Vianen, de oude steen fabriek Ossen- waarden die in het nieuw te ontwikkelen gebied wordt behouden Bilthoven, de Zuiderkapel. Plannen voor sloop zijn voorlopig van de baan buurt Utrecht, Stieltjesstraat, dreiging sloop oude stations- Beschermingsactiviteiten Bilthoven, gemeente de Bilt Stationschefwoning Bedreiging: sloop voor bouw tunnel. Actie Heemschut: In overleg met collega-organisaties pleiten voor aanpassing plannen of verplaatsing woning. Zuiderkapel Bedreiging: sloop. Actie: indienen zienswijze en overleg met collega organisaties. De plannen voor sloop zijn (voorlopig) van de baan. Oudewater Touwfabriek Van der Lee Bedreiging: herontwikkeling van nog in gebruik zijnde monumentale touwfabriek. Actie: kritisch volgen planproces in overleg met collega organisaties. Utrecht Van Sijpestijnkade Bedreiging: sloop restant voorma lige stationsbuurt voor ontwik kelingen rondom station Utrecht CS. Actie: indienen zienswijze en overleg met collega-organisaties. Oud-Amelisweerd Bedreiging: vestiging Armando- museum in historische bui tenplaats. Actie: overleg met gemeente en interne discussie. Stieltjesstraat Bedreiging: sloop o.a. pakhuis en paardenstal voormalig gemeen tereiniging en radiodistributie gebouw. Actie: in overleg met collega-organisaties en buurtbe woners contact met wethouder. Sloopplan is van de baan en radiodistributiegebouw zal tot (gemeentelijk) monument verklaard worden. Vianen Steenfabriek Ossenwaarden Bedreiging: herontwikkeling en gedeeltelijke sloop van steenfa briek. Actie: overleg met gemeente Vianen in samenwerking met collega-organisaties. Woerden Defensie-eiland Bedreiging: herontwikkeling van een voormalige wasserij van defensie. Actie: indienen ziens wijze en overleg met collega organisaties. Herberg Kamerik Bedreiging: horecagelegenheid in beschermd dorpsgezicht afge brand. Actie: overleg met collega organisaties. Pand is herbouwd in oorspronkelijke vormgeving. 18 Heemschut Jaarverslag 2011

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2011 | | pagina 18