Zuidbroek ELECTRA GRONINGEN SLOCHTEREN Uitzicht over het Reitdiep vanaf gemaal de Waterwolf. Foto René Caderius Slochteren. Het nu nog onbebouwde open gebied rond Slochteren. Foto Gitta op den Akker Beschermingsactiviteiten Oudeschans, gemeente Bellingwedde Bouwplan Molenstraat 8. Nieuwbouw niet passend in hoogte in beschermd dorpsgezicht. Zienswijze onge grond verklaard, nieuwbouw is in overeenstemming met bestemmings plan. Heemschut heeft vervolgens verzocht om te voldoen aan de voor waarden van het welstandsadvies. Delfzijl Park Groot-Bronswijk Het park, aangelegd door de jonge Vroom, wordt bedreigd. Brief aan de gemeente ter ondersteuning van protest tegen bomenkap en pleidooi voor inventarisatie cultuurhisto rische waarden. Gemeente heeft gezegd hiermee rekening te houden, maar de bomenkap was inmiddels geschied. Eemsmond, gemeente Noordpolderzijl Plannen voor nieuwbouw van een multifunctioneel accommodatie gebouw Brief aan de gemeente met bezwaren tegen de grootte en pleidooi voor behoud van unieke, kleinschalige karakter van het haventje. Gemeente gaat de plannen opnieuw bezien Groningen Nieuwbouw Hoge der A 3 en 4 Te hoge nieuwbouw. Zienswijze tegen Hoge der A 4, ongegrond verklaard. Zienswijze en aanslui tend beroepschrift tegen Hoge der A 3 wegens aantasting beschermd stadsgezicht door nieuwbouw. Beroepschrift door rechtbank onge grond verklaard, panden inmiddels gesloopt. Oostwand Grote Markt en Forum De provinciale commissie heeft een informeel informatief gesprek gehad met dienst RO/EZ (onder andere met de projectleider en stadsbouw meester) over het voorontwerp bestemmingsplan Grote Markt oostzijde. Blauwe Dorp Plannen voor plaatsen van poorten en carports tussen woningen die gemeentelijk monument zijn. Heem schut heeft een brief gestuurd aan dienst RO/EZ, met als gevolg een gesprek met betrokken partijen en aanpassing van de plannen. Glimmen, gemeente Haren Buitenschool Waardevolle wederopbouwarchitec tuur. Verzoek monumentale status aan de gemeente. Procedure nog niet afgerond. Haren Nieuwbouw Villa de Eijk Rijksstraatweg 64. Zienswijze en bezwaar tegen verlening bouwver gunning in verband met volume van de nieuwbouw. Bewoners van de Rijksstraatweg vragen een second opinion van het Drents Plateau. Reactie daarop van de welstands commissie van Libau. Gemeente Haren vraagt en ontvangt de reactie van Heemschut op de reactie van Libau. Gemeente Haren neemt het advies van het Drents Plateau niet over en handhaaft het bestreden besluit. Sloopdreiging Kerkhörn Op verzoek van Heemschut bouw historisch onderzoek en onderzoek naar mogelijkheid van behoud. OVT architecten is om een plan gevraagd voor herbestemming. Oldambt Voorontwerp bestemmingsplan buitengebied Oldambt Zienswijze met voorstellen tot aanpassingen en verbeteringen en verzoek om het opnemen van een lijst met gemeentelijke monumenten. Slochteren Structuurvisie buitengebied In de structuurvisie worden delen van het buitengebied toegevoegd aan de dorpskern, waar toekom stige nieuwbouw kan plaats vinden. Hierdoor wordt het open buitenge bied rond Slochteren en het karakter van de historische lintbebouwing aangetast. De gemeente verklaart de zienswijze ongegrond, omdat deze begrenzing al in 2006 is vastgelegd in de structuurvisie Slochteren Kern. Winschoten Ontwerp bestemmingsplan centrum Zienswijze over bomengroei in molenbeschermingszone. Plan aangepast. Winsum Voorontwerp bestemmingsplan Winsum dorp Zienswijze over molenbiotoop en verzoek tot opstellen gemeentelijke monumentenlijst. Molenbiotoop opgenomen in ontwerp bestem mingsplan. Er komt geen gemeente lijke monumentenlijst. Bezorgde inwoners van de gemeente Winsum en Heemschut richtten Erfgoedcommissie Winsum op met als doel een inventarisatie te maken van de cultuurhistorisch waardevolle panden in de gemeente. Jaarverslag 2010 Heemschut 9

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 9