Voorwoord En verder 4 Vereniging 6 Gezamenlijke initiatieven 30 Publieksevenementen 34 Tijdschrift en website 36 Rekening van baten en lasten 37 Organisatie Colofon BIJ DE VASTSTELLING VAN DIT JAARVERSLAG door de Algemene Vergadering van Leden bestaat de vereniging Heemschut 100 jaar. Als kersverse voorzitter is het voor mij een eer en genoegen een zo gevestigde vereniging te mogen leiden. Veel dank is Heemschut verschuldigd aan mijn voorganger, Harm Bruins Slot. Onder zijn leiding is Heemschut een nieuwe weg ingeslagen, aan het bestuur en directie nu de taak deze weg verder te volgen en te verbreden. De Bond Heemschut en het werk van Heemschut nog meer onder de aandacht brengen is een van mijn ambities. Dat kan door steviger in te zetten op de vrijwilligers binnen, maar ook buiten onze ver eniging. Als kennismaking ben ik in 2010 dan ook begonnen een ronde door het land te maken en de verschillende provinciale commissies te bezoeken. Daarbij gaat het me niet om het bijwonen van een vergadering, maar wil ik in de praktijk -lees: op locatie- zien waar we ons voor inzetten. Die aanpak leverde veel nieuwe inzichten op. Het laat zien dat met passie en deskundig heid de belangen worden behartigd. Cultureel erfgoed behouden is geen geringe klus! Mijn bezoeken vormen tevens de basis voor het opnieuw kijken naar de verenigingsstructuur en de manier van werken binnen de organi satie. Maar dat doen we niet voordat we in 2011 het eeuwfeest uitbundig hebben gevierd. De aanzetten voor de festiviteiten waren in 2010 al in volle gang. Naast alle dagelijkse werkzaamheden een taak die met verve wordt opgepakt door de eeuwfeestcommissie, in samenwerking met de staf. Met veel en goede toekomstverwachtingen vieren we nu 100 jaar Heemschut, waarbij we in dit jaarverslag eerst terugblikken op de vele activiteiten die in 2010 hebben plaatsgevonden. Jaarverslag 2010, mei 2011 Bond Heemschut Vereniging tot bescherming van cultuur monumenten in Nederland. Opgericht in 1911. Beschermvrouwe H.M. Koningin Beatrix. Redactie Anne Marie ten Cate, Karei Loeff Eindredactie Anne Marie ten Cate Foto omslag Folder Top 10 meest bedreigd erfgoed. Dongen. Sloop St. Josephkerk. Foto Ranco Flamelinck Anneke van Dok Voorzitter Copyright Bond Heemschut Niets uit deze uitgave mag op enigerlei wijze overgenomen of geopenbaard worden zonder toestemming van de uitgever. Jaarverslag 2010 Heemschut 3

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 3