Publieksevenementen Landelijke publieksevenementen Apeldoorn Dordrecht Amersfoort De Heemschutexcursies zijn een laagdrem pelige activiteit voor geïnteresseerden, zowel toegankelijk voor leden als voor introducés, om kennis te maken met de onze missie, het diverse werk van Heemschut en het culturele erfgoed in Nederland. De excursies voorzien ook in een sociale behoefte; gezelligheid, praten over en het ontmoeten van gelijkgestemde mensen. Excursies en evenementen zijn dus bij uitstek een middel om leden te binden en te werven. Na de AVL gingen Heemschutleden in historische autobussen op excursie. Herbestemmen in Apeldoorn 5 juni Aansluitend op de Algemene Vergadering van Leden vond een excursie plaats door het buiten gebied van Apeldoorn. De tocht werd gemaakt in historische autobussen van de Stichting Veteraan Autobussen, en mede begeleid door de Stichting Apeldoornse Monumenten (SAM). De lunch met toelichting vond plaats in het indrukwekkende gebouw van Radio Kootwijk, aangekocht door Staatsbosbeheer. De Politieacademie, gevestigd in een voormalig seminarie, werd eveneens bezocht. Hier kregen de leden een bijzondere voorbezich tiging van het herbestemde rijksmonumentale complex. De middag werd afgesloten in het oude kantongerecht. Totaal aantal deelnemers: 109 In het Dordrechts Museum loopt oud en nieuw schoon in elkaar over. Kijkje tijdens verbouwing van het museum 12 juni De verbouwing en uitbreiding van het Dor drechts Museum was bijna gereed. Leden van de Bond Heemschut, de Vereniging Oud-Dor- drecht, raadsleden en wethouders, de Vereniging Dordrechts Museum en de Stichting Vrienden van het Dordrechts Museum konden een kijkje nemen tijdens de verbouwing. De nieuwe museumzalen, de nieuwe vleugel, de brasserie en entree werden tijdens de rondleiding onder leiding van museumdirecteur Peter Schoon bezocht. Na een bezoek aan het gebouw van de RCE volgde een stadswandeling door Amersfoort. Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed 12 maart De excursie ving aan met een ontvangst van de leden in het nieuwe gebouw van de Rijksdienst Cultureel Erfgoed aan het Smallepad in Amers foort. Na een introductie volgde een bezoek aan het gebouw, waarbij de indrukwekkende openbare ruimtes tot de verbeelding spraken. Daarna begeleidden gidsen van Het Gilde de deelnemers bij een wandeling door monumen taal Amersfoort. De middag werd afgesloten in de historische brouwerij De Drie Ringen. Totaal aantal deelnemers: 101 30 Heemschut Jaarverslag 2010

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 30