Hilversum. Villa Industria. Het voormalig REGEV Hilversum. Villa Industria in de jaren vijftig. Hilversum. Zuiderkerk. kantoor werd ondanks felle protesten gesloopt. schut is van mening om vanuit plaat selijke belangen handhaving voor te staan en wellicht een alternatief en passend gebruik mogelijk te maken. Edam Korsnasterrein De ontsluiting van het plan als geheel ontmoet veel weerstand. In overleg met Stichting Oud Edam is bezwaar aangetekend tegen het gebruik van de Baandervesting voor de verkeersafwikkeling en de plaats van de ingang voor de parkeergarage. Oud Edam heeft tegen het bestemmingsplan bezwaar aangetekend. Oosterland, gemeente Wieringen Ingenieurswoningen De (hoofd)ingenieurswoningen uit 1927 en later gebruikt als jeugdher berg worden gerenoveerd en krijgen een nieuwe bestemming als Bed en Breakfast-locatie annex woonhuis. Neck, gemeente Wormerland Boerderij De Kuil Pand wordt toch bij planvorming Gemeente Wormerland betrokken. Met name de gevels zouden kunnen worden gespaard. De plannen dreigden de sloop van de boerderij in te houden. De commissie heeft in haar adviezen hiertegen bezwaar gemaakt. Heiloo Campinafobriek Sloopdreiging van de voormalige zuivelfabriek bij stedenbouwkundige herontwikkeling van het terrein. Integratie in het plan en hergebruik van het gebouw door gemeente afgewezen. Alkmaar Oude ehocolodefobriek De voormalige chocoladefabriek, later in gebruik door Klerkx-meu- belen, zal waarschijnlijk worden betrokken bij de planontwikkeling Overstad. Heemschut blijft alert. Hoorn Engelbewaarderskerk Beëindiging eredienst. Bisdom staat ongewijde bestemmingen niet toe. Heemschut is op meerdere fronten bezig hierin verandering te brengen. Zaandijk, gemeente Zaanstad Zaondijkerkerk De Vereniging Zaans Erfgoed gaat najaren leegstand een bouwhis torisch opnamerapport maken. BEtW van Zaanstad hebben de kerk intussen op de gemeentelijke monu mentenlijst geplaatst. Onderzoek heeft uitgewezen dat de kerk unieke kenmerken heeft. Heemschut steunt Zaans Erfgoed. Molens in de Schermer Mogelijke verkoop van molens door het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Het betreft 19 molens die een onverbrekelijke een heid vormen met de polders waarin zij staan. Heemschut neemt actie in de hoop het proces te keren. Landelijk schoon Op initiatief van de PC is samen werking gezocht met betrekking tot grensoverschrijdende steden bouwkundige ontwikkelingen zoals windenergie en industrieterreinen. KENNEMERLAND Bloemendaal Houten loods. Dirk Bakkerlaan. Beeldbepalende houten loods in dorpskern is een gemeentelijk monument. De zienswijze van de commissie NH werd niet ontvanke lijk verklaard waartegen beroep is aangetekend. Haarlem Spoorzone Overleg over masterplan/bestem- mingsplan, spoorzone, gouden bocht, VVV kantoor. Op onderdelen overleg met projectgroep over bestem mingsplan. Dit is een voortgaand proces dat niet veel aandacht van de Gemeente heeft. Bakenesserhofje Aantasting door plaatsen trafo station op pleintje. De gemeente Haarlem is met een aangepast plan gekomen tot tevredenheid van alle betrokkenen. Provinciehuis Aantasting Provinciehuis vooral de Bremer/Zwiersvleugel. De provincie heeft opdracht gegeven voor een geheel nieuw plan aan Claus en Kaan en betrekt de commissie NH bij de planvorming. Boerderij Noord Akerendam Laatst resterende boerderij van de vele die stonden in Schoten voor de annexatie door Haarlem. In bezit van het Recreatieschap Spaarnwoude die er een particulier gebruik aan tracht te geven. Intussen verloedert het object al jaren ondanks aandringen van PC onderhoud te plegen. Cinema Pal ace Bioscoop met authentiek Art Deco interieur is verkocht en wordt winkel. De PC heeft gepleit voor behoud van de entreepartij aan de Grote Houtstraat, hetgeen lijkt te lukken. Scheepmakers kwartier Gemeente Haarlem is in moei zaam proces gewikkeld om naast Molen de Adriaan op een vervallen industrie terrein een woonwijk te stichten. De ontwikkelaar heeft een plan met een gesloten bouwblok gemaakt dat Heemschut acceptabel vindt, maar diverse insprekers niet. Heemschut wordt uitgenodigd voor overleg. Zandvoort Watertoren Gemeentelijk monument. Sloopdrei ging omdat de staat slecht zou zijn. Wegbestemming in nieuw bestem mingsplan. De ontwikkelingen worden nauwlettend gevolgd. Halfweg, gemeente Haarlem- merliede RK kerk Na jarenlang achterstallig onder houd door gebrek aan middelen wordt door de parochie aange stuurd op sloop van de kerk uit 1928 van Jan Kuyt en uitbating van de grond. De PC heeft de kerk voor gedragen als monument bij BEtW, doch deze gaan daar vooralsnog niet in mee. Jaarverslag 2010 Heemschut 21

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 21