Olst-Wijhe Zwolle. De Sehoenkuipenbrug in 2009. Zwolle. De watertoren die na actie niet weg bestemd wordt. SALLAND Deventer Voormalige gymnasium Nieuwe Markt. Dreiging sloop. Her haalde pleitbrief voor behoud. Gymzaal Welle Noorderbergstraat. Dreiging sloop. Verzoek om aanwijzing tot gemeen telijk monument. Stadskantoor en Bibliotheek. Grote Kerkhof. Plan Neutelings Riedijk. Bedreiging beschermd stads gezicht. Pleitbrief voor plaatsing sehouwburggevel op gemeentelijke monumentenlijst. Geertruidenziekenhuis Fesevurstraat. Dreiging sloop. Ver zoek om aanwijzing tot gemeentelijk monument gehonoreerd. Sloop voorkomen! Woning en opstallen Klein Hoenloo Diepenveenseweg. Sloopdreiging. Pleitbrief om sloop te voorkomen. Uitbreiding station Uitbreiding van het station met een derde perron. Aantasting voorgevel station. Kritisch volgen via Stichting Oud Deventer. Boreel/Houtmarkt Houtmarkt. Restauratie/nieuwbouw. Kritisch volgen via Stichting Oud Deventer. Zandpaden Voorkomen dat onnodige (half)verharding wordt aangebracht via Stichting Monumenten Buiten gebied. De bouwhistorische waarde kaart wordt kritisch gevolgd via Planadviesraad Deventer. Deventer, Raalte, Olst-Wijhe Bestemmingsplan buitengebied Eerste reactie gegeven op het voor ontwerp via Stichting Monumenten Buitengebied. Dijkstoel Wij he Nieuwbouw appartementen bij Dijkstoel aan Jan Meesterweg. Kritisch volgen. Uitbreiding industrieterrein Kritisch volgen. TWENTE EN NOORDOOST OVER IJSSEL Enschede Voormalige vliegbasis Twente/ ADT Samenwerkingsverband van Provincie Overijssel en gemeente Enschede. Duitse opstallen. Sloop dreiging. Kritisch volgen, inspraak reactie op de structuurvisies voor de transformatie in 2009. Van Heekcomplex Lancashire- en Gherzihal Lage Bothofstraat 159a. Sloop- dreging. Kritisch volgen, in 2009 pleitbrief voor hergebruik. Boerderij Eulderink Rijksmonument aan de Eulde- rinkweg. Bedrijfsgedeelte is bij storm ingestort. Woongedeelte is gerestaureerd. Machinefabriek erfgoed Sanders Molenstraat. Sloopdreging. Kritisch volgen. Gietijzeren spoorbrug Esmarkerrondweg. Sloopdreiging. Kritisch volgen. Usseleres Herziening bestemmingsplan. Kritisch volgen. Goor Schippersherberg Houtman Zeldam. Sloopdreiging. Tweede pleitbrief plaatsing op gemeente lijke monumentenlijst. Nieuwbouw rond Havezathe Goor Lintelerweg 5. Rijksmonument. Te veel nieuwbouw rond havezate. Zienswijze tegen legalisering bouwafwijkingen. Enter Bio-industrie Bullenaarsweg 16. Uitbreiding in landschappelijk waardevol gebied. Melder houdt ons op de hoogte. Nijverdal Ketelhuis Hoge Dijkje. Rijksmonument. Ver huizing Nijverdal Ten Cate. Kritisch volgen als lid van Monumenten- raad. De Smidse Wilhelminastraat. Rijksmonument. Kantoor en werkplaats Neder landse Stoomblekerij opgekocht door projectontwikkelaar. Verpau pering. Kritisch volgen als lid van monumentenraad. Sportpark Hertenkamp P.C. Stamstraat. Gemeente is eige naar. Gevaar voor herbestemming van hertenkamp met monumentale bomen? Kritisch volgen als lid van monumentenraad. Markelo Structuurvisie centrum Verbetering winkelstraat, de Dorpsstraat en opvulling open plek. Ongewenste aantasting dorps karakter. Zienswijze ingediend, niet overgenomen. Vriezenveen Oude synagoge Almeloseweg 5, gemeentelijk monument. Verpaupering, groeten- winkelier is eigenaar. Gesprekken met B8tW en ambte naren hebben geen resultaat gehad. Burgercomité voor restauratie en hergebruik is opgeheven. Almelo Egbertuskerk Arendsboerweg 5. Sloopdreiging. Naar aanleiding van bedreiging en leegstand van veel kerkgebouwen is de Provincie Overijssel verzocht haar stimuleringsprogramma reanimatie industrieel- en agrarisch erfgoed uit te breiden met religieus erfgoed. Wierden Voormalige textielfabriek Van Heek-Scholco Violenhoeksweg 5. Sloopdreiging. Verzoek om hergebruik. Na onder zoek voor meerdere functies zoals een cultureel centrum heeft de gemeente de gereserveerde gelden afgevoerd en lijkt hergebruik een verloren zaak. Borne De Pellenhof Binkstraat-Potkampstraat. Sloop dreiging. Verzocht om behoud. De gemeente heeft een cultuurhisto risch onderzoek toegezegd. Hengelo Woonwijk De Nijverheid De gemeente heeft het plan de wijk aan te wijzen tot beschermd stadsgezicht. Kritisch volgen. Jaarverslag 2010 Heemschut 13

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2010 | | pagina 13