Erespeld Leskaarten aangeboden Kaderdag 2008 Aanbieding van de leskaart over Monumenten aan Wies van Leeuwen staatssecretaris mevrouw M. van Bijsterveld. Op 21 oktober ontving Staatssecretaris van Onderwijs mevrouw Marja van Bijstelveldt-VIie- genthart uit handen van Karei Loeff (Heem schut) en Letty Spieker (RACM) de eerste kaarten uit de Heemsehut-RACM Monumentenreeks. De leskaarten zijn speciaal ontwikkeld voor de laatste klassen van het basisonderwijs en de eerste klassen van het voortgezet onderwijs. Ze sluiten aan op de vensters van de Canon van Nederland en worden daarom ook 'luiken' genoemd. De eerste kaart biedt uiterst toegan kelijke informatie over monumenten: wat is een monument, welke typen zijn er, wat moeten we doen om monumenten te behouden. De tweede kaart gaat specifiek over buitenplaatsen. Deze kaart sluit aan op het Canonvenster 'Het rijke leven in de 18de eeuw'. De kaarten zijn te koop via Heemschut, www.heemsehut.nl/edueatie. Op 26 januari is door algemeen directeur Karei Loeff aan Wies van Leeuwen de Heemschut erespeld uitgereikt vanwege zijn jarenlange inzet voor waardering en behoud van het 19e en 20e eeuwse religieus erfgoed. Heemschut organiseert elk jaar een bijeen komst voor haar vrijwilligers: de zogenaamde Kaderdag. Van de ruim 150 vrijwilligers was ruim een derde op zaterdag 8 november 2008 naar Amersfoort gekomen. Centraal stond de discussie rond de vernieuwing van de monu mentenzorg, het zogenaamde MoMo-projeet van de rijksoverheid, en de kernpunten voor het nieuwe beleidsplan van Heemschut. Mevr. drs. Vera Hamers van de afdeling cultureel erfgoed gemeente Maastricht hield een uiterst interessante inleiding over het 'planologisch- juridiseh monumentenbesehermingsbeleid van de gemeente Maastricht'. Maastricht heeft een methodiek bedacht om monumenten via het bestemmingsplan te besehermen, waarbij volgens de gemeente een apart aanwijzings- trajeet in het kader van de monumentenver ordening overbodig is. Met de nodige twijfels en kanttekeningen, met name wat betreft de bescherming van interieurs en monumentaal groen, werd het initiatief van de gemeente van harte ontvangen. Dr. Jan de Jong, projectleider MoMo ministerie van OCW, legde de leden uit wat het project Modernisering Monumentenzorg inhoudt. De uitkomst van de werkgroepen en het advies richting minister Plasterk was ten tijde van de kaderdag nog niet geheel bekend, maar aan de hand van treffende voorbeelden gaf de heer De Jong aan waarom in opdracht van de minister wordt gewerkt aan nieuw beleid. Tenslotte gaf directeur Karei Loeff een pre sentatie over het nieuwe beleidsplan voor Heemschut, waarbij de leden konden meedenken over zaken die van belang zijn voor de komende vier jaar. Aansluitend was er voor de aanwezigen een begeleide stadswandeling georganiseerd met o.a. bezoek aan de Mannenzaal, de Koppelpoort en zicht op de nieuwbouw van de RACM. Fysieke actie van de kaderleden bij een bezoek aan de Koppelpoort tijdens de Kaderdag 2008. Jaarverslag 2008 Heemschut 7

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2008 | | pagina 7