Rotterdam, Tuindorp Vreewijk toegezegd zich hard te willen maken voor het aanwijzen van Vreewijk als beschermd stadsgezicht. Bij dit bezoek heeft Heemschut Zuid-Holland bij de minister aandacht gevraagd voor de versterking van de betrokkenheid van gemeente lijke monumentencommissies bij de beoordeling van bouwplannen in beschermde dorps- en stadsgezichten. En daarnaast is er bij de minister op aangedrongen de woningbouwcorporaties die cultuurhistorisch waarde volle woonwijken beheren, meer aan te spreken op hun maatschappelijke verantwoordelijkheid voor een zorgvuldig beheer van dit culturele erfgoed. Beide aspecten zijn in een brief aan de minister nogmaals onder zijn aan dacht gebracht en nader toegelicht. In reactie daarop heeft de minister van OCW geantwoord invulling te gaan geven aan de deskundigheid en de onafhankelijkheid van welstand/ monumentencommissies in het wetsvoorstel Adviesbevoegdheden. Met betrekking tot de beheersverantwoordelijkheid van woningbouwcorpo raties is verwezen naar het rapport 'Krachtwijken met karakter' waarin wordt aanbevolen terughoudend om te gaan met sloop in aandachtswijken. Overigens is ook de minister van Wonen, Werken en Integratie van mening dat geprobeerd moet worden waardevolle stedenbouwkundige kwaliteiten waar mogelijk te behouden. Een kopie van de brief van de minister van OCW is gezonden aan de wethouder Wonen en Ruimtelijke Ordening van Rotterdam, het stadsdeel Feijenoord, en aan de woningbouwcorporatie die Vreewijk beheert. Heemschut PC-lid Hans Vermeer spreekt minister Plasterk tijdens zijn bezoek aan Vreewijk Het tuindorp Vreewijk, in 1916 ontworpen door Berlage (stedenbouwkundig plan) en Granpré-Molière (woningbouw en tuinaanleg), wordt al enkele jaren bedreigd met sloop. Bewoners uit het tuindorp hebben een Actie comité tegen Sloop opgericht. Heemschut Zuid-Holland ondersteunt het Actiecomité door de deelgemeente Feijenoord en de gemeenteraad van Rotterdam te overtuigen van de hoge bouw- en cultuurhistorische waarde van het tuindorp. In juni 2008 heeft de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, dr. R. Plasterk, een bezoek gebracht aan het tuindorp om zich ter plaatse op de hoogte te laten brengen. Daarbij heeft de minister Beschermingsactiviteiten Delft Tweemolentjeskade Delftse Hout, gemaal. Sloopdreiging. Bij het Hoogheemraadschap en BEtW aangedrongen op behoud. Den Haag Voorontwerp bestemmingsplan Bezuidenhout/Haagse Bos. Bedreiging Bezuidenhoutseweg 98, oude stadsboerderij/melkhouderij Zienswijze ingediend. Edith Stein College, Louis Coupe rusplein, schoolgebouw. Sloop en vervangende nieuwbouw. Bezwaren tegen nieuwbouwplan toegelicht in vergadering welstandscommissie. Lange Voorhout 103, Ameri kaanse ambassade. Sloopdreiging na vertrek ambas sade. Verzoek tot plaatsing op gemeentelijke monumentenlijst ingediend. Dordrecht Wolwevershaven 4, woonhuis. Sloop t.b.v. nieuwbouw. Bezwaren tegen ontwerp voorgevel (aansluiting met monumentale panden), besproken met gemeente. Hazerwoude-Rijndijk •Rijndijk 106-108, Scheepjeskerk met pastorie. Sloopdreiging. Verzoek tot plaatsing op gemeente lijke monumentenlijst ingediend. Katwijk Wassenaarseweg, barakken van voormalig Vliegveld Valkenburg. Sloopdreiging. Verzoek tot plaatsing op gemeente lijke monumentenlijst ingediend. Leiderdorp Ontwerpbestemmingsplan Bospoort. Bedreiging Groene Harten biotoop Munnikkenmolen. Zienswijze ingediend. Lisse Heerenweg 253, Openbare lagere school. Gehele of gedeeltelijke sloop. Verzoek tot plaatsing op gemeente lijke monumentenlijst ingediend. Heerenweg 14, villa Wild lust. Sloop. Verzoek tot plaatsing op gemeente lijke monumentenlijst ingediend. Monster Gereformeerde kerk, Burge meester Kampschoërstraat 25. Sloopdreiging. Bezwaar tegen afwijzing van ver zoek voor aanwijzing als gemeen telijk monument toegelicht op hoorzitting. Pijnacker Oude stationsgebouw. Sloopdreiging. Verzoek tot plaatsing op gemeente lijke monumentenlijst ingediend. Poortugaal Kerkstraat 25, monumentale 17e eeuwse boerderij. Verval door verwaarlozing. Mogelijkheden voor behoud besproken met gemeente. Ouddorp Hazersweg 25, boerderij Welgelegen. Sloopdreiging. Verzoek tot plaatsing op gemeente lijke monumentenlijst ingediend. Puttershoek Molendijk, gemaal 'T Hooft van Benthuizen. Sloopdreiging. Aangedrongen op behoud/herstel en integratie in woningbouwplan. Ridderkerk Benedenrijweg 461, landhuis Het Huys Ten Donck. Bebouwing aangrenzende open ter reinen met grootschalige en hoge woongebouwen. Advies bewoners over toepassing van bestemmingsplanprocedures. Rotterdam Ontwerpbestemmingsplan Kern en Plassen. Bebouwing landtongen en cultuur historisch waardevol landschap. Zienswijze ingediend. Old Dutch, Roehussenstraat 20, restaurant. Sloopdreiging of verplaatsing t.b.v. bouw flatgebouw. Verzoek tot plaatsing op gemeente lijke monumentenlijst ingediend. Coolsingel, warenhuis De Bijenkorf. Bouwen van een torengebouw tegen voorbeschermd rijksmonu ment. Zienswijze tegen ontwerpbesluit voor het verlenen van een 22 Heemschut Jaarverslag 2008

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2008 | | pagina 22