Drenthe Keuterijenboek trekt landelijk belangstelling in Drenthe ASSEN Woningen in Erica en Nieuw-Amsterdam Mgtumenten van fresctiddpaheid Heemschut Drenthe was in 2008 nauw betrokken bij de uitgave van een boek over keuterijen in de provincie. Het boek beschrijft de historie van kleine boerenbedrijfjes en hun bewoners en geeft een overzicht van de huidige situatie. Daarnaast zijn er interviews met bewoners en andere betrokkenen en foto's van de Asser fotograaf Sake Elzinga. De uitgave van het boek was noodzakelijk omdat de keuterijen in snei tempo verdwijnen. Volgens één van de geïnterviewden, makelaar Wim Visser uit Zuidlaren, kijken potentiële kopers van leegstaande keuterijen vaak niet eens meer binnen, omdat ze het vaak bouwvallige boerderijtje toch willen afbreken. Op het vrijkomende kavel verschijnt dan vaak een zogenaamde boerderette, die in de verte nog aan het oorspronkelijke boerderijtje doet denken. Het boek dat de naam 'Keuterijen in Drenthe - Monumenten van beschei denheid - kreeg, trok landelijk belangstelling. Het is ondertussen aan een tweede druk toe. Beschermingsactiviteiten Leek-Roden Intergemeentelijk Structuurplan (IGS). Bezwaar tegen aantal woningen. Samen met Milieufederatie Drenthe bezwaar ingediend. Resultaat: plan wordt herzien met minder woningen; helaas nog veel te veel woningen. Frederiksoord Plan voor bouw van apparte menten in tuin voor voormalige tuinbouwschool. Inbreng commissie in projectgroep. Plan is nog steeds in ontwikkelings stadium. Gemeente Westerveld: De Noord Lheederesch bij Dwingeloo Zienswijze aanvraag voor vrijstelling van het bestemmings plan voor realisatie van aanleg kampeerterrein. Betreft aanleg van een boeren- camping met rondom een hout singel van inheems bosplantsoen op de landschappelijke zeer fraaie es bij Lhee, Dwingeloo. Bezwaar: aantasting van zeer fraaie landschappelijk open es. Historisch landschappelijk, archeologisch zeer hoge gaafheid. Bovendien in Belvedere gebied zuid-west Drenthe. Besluit gemeente: aanvraag vrij stelling is niet gehonoreerd. Gemeente Tynaarlo: Eelde Herinrichting centrum van Eelde. Planvorming is eind 2008 opnieuw gestart; dit na bezwaren van o.a. bevolking en Heemschut tegen een eerder plan een aantal jaren geleden. De nieuwe plannen worden nu in samenwerking met de bewoners opgesteld door gemeente en een andere projectontwikkelaar. De eerste resultaten worden begin 2009 verwacht. Assen Bescherming onderofficierswo ningen in de Oranjebuurt. Eigenaar heeft bezwaar aange tekend tegen het opnemen op de gemeentelijke monumentenlijst. B en W moeten nu beslissen of de status als gemeentelijk monument gehandhaafd wordt. 12 Heemschut Jaarverslag 2008

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2008 | | pagina 12