Groningen Oldambt Expertmeeting over bescherming van het landschap Werkgroep Fivelgebied Zienswijze. Zienswijze. Zienswijze. De Werkgroep Oldambt, waarin enkele leden van de Provinciale Commissie van Heemschut vertegenwoordigd zijn, werkt samen met de op 17 maart 2008 opgerichte Stichting Oldambt. Deze stelt zich ten doel het herstellen en bevorderen van het cultuurlandschap van het Oldambt, het gebied van de voormalige Dollardboezem, met het open polderland en de omliggende lintbebouwing. De Stich ting Oldambt en de werkgroep proberen de belangstelling voor dit karakteristieke gebied, gevormd door de Dollardinbraak in 1509, te vergroten door een bijdrage te leveren aan de activiteiten in het kader van de herdenking van 500 jaar Dollard in 2009. Zo zijn er subsidies aangevraagd voor het maken van een dvd over het land schap van het Oldambt en het opvoeren van een toneelstuk voor scholieren over de Dollardinbraak. Op 24 januari organiseerde de provinciale commissie samen met de werkgroep Oldambt een bijeenkomst in het Provinciehuis te Groningen over de verschillende manieren waarop we het land schap kunnen beschermen, met aandacht voor het instrument van het Beschermd Landschapsgezicht. Het jaar daarvoor had de provinciale commissie samen met de werkgroep Oldambt bij Gede puteerde Staten een verzoek ingediend om het Oldambt de status van Beschermd Landschapsgezicht te verlenen. Dit verzoek was afgewezen. Er waren verschillende experts aanwezig, onder andere de heren A.N. van der Zande, Belvederehoogleraar aan de VU, Fons Assel- bergs, Rijksadviseur cultureel erfgoed, en de voorzitter van de bijeenkomst, Prof. G. J. Borger. Hoewel het enthousiasme voor het Beschermd Landschapsgezicht van Fons Asselbergs door de meeste deelnemers aan de expertmeeting niet gedeeld werd, was het een interessante middag met waardevolle bijdragen van de verschillende sprekers. Intussen is er ook een werkgroep Fivel in oprichting. Leden van de commissie bezochten de historische verenigingen uit het Fivelgebied en proberen een vorm van samenwerking tussen de verenigingen onderling tot stand te brengen. De verenigingen zijn door ons uitgenodigd voor het bijwonen voor de muziektheaterproductie Fivels Goud. Hierin worden taferelen uit de geschiedenis van het Fivelgebied opgevoerd. Het toneelstuk vormt de introductie tot een erfgoedprogramma voor het basisonderwijs en de onderbouw van het voortgezet onderwijs over de geschiedenis en het cultureel erfgoed van de eigen leefomgeving: de streek Fivelingo. Na afloop van de voorstelling volgde een gesprek tussen de aanwe zigen over de mogelijkheden tot samenwerking bij het beschermen van het erfgoed in de Fivelboezem. In maart 2009 volgt een tweede bijeenkomst. Beschermingsactiviteiten Bedum Directeursvilla Friesland Foods, Boterdiep westzijde 45. Sloopdreiging. 10 juni 2006 sloopvergunning verleend. Gesprekken met gemeente, inspraak, plannen voor verplaatsing. 13 augustus 2008 sloop. Gasfabriek Boterdiep westzijde 40. Sloopplannen. Ondersteuning monumentenaan- vraag van Beemer Aarfgoud. Bezwaar tegen sloopvergunning. Gesprek met burgemeester van de gemeente Bedum. Bezwaar tegen sloopvergunning vol gens art. 11 van de Monumentenwet. Delfzijl Magazijn van Oorlog, Marktstraat 16 en Oude Schans 2. Sloopdreiging. Resultaat: behoud van een deel van het 17de-eeuwse Magazijn van oorlog, deel van de oude vesting Delfzijl. Groningen Wielewaalflat, Wielewaalplein 2- 40. Sloopdreiging van een niet beschermd onderdeel van dit top honderd wederopbouwmonument uit de lijst van minister Plasterk. Sloopvergunning verleend. Bezwaar. Gemeente Haren: Glimmen Groninger Buitenschool. Sloopdreiging. Brief aan de gemeente Haren met pleidooi voor behoud. Leek Borgterrein De Nienoord. Betrokkenheid bij overleg met de gemeente Leek over een plan voor kap en -vernieuwing van de rijen bomen langs de lanen van het borgterrein. Borgterrein De Nienoord. Plan MER Ontwikkelingsmogelijk heden recreatie op het Landgoed Nienoord. Zienswijze met de vraag van de pc om meer informatie hierover. Gemeente De Marne: Leens Voorbereidingsbesluit bestem mingsplan Leens winkelcentrum. Bezwaar. Voorontwerp bestemmingsplan Leens winkelcentrum. Sloop negen karakteristieke panden in het dorpslint. Gemeente Menterwolde: Zuid broek Kerkhörn, Kerkstraat 62. Zienswijze naar aanleiding van sloopaanvraag. Bouwhistorisch onderzoek. Winschoten Molen Edens. Bedreiging molenbiotoop door voorontwerp bestemmingsplan Centrum Noord. Marktplein. Voorlopig ontwerp voor het Markt plein van Winschoten. Winsum Bestemmingsplan Boogplein. Gemeente houdt onvoldoende rekening met molenbiotopen bij haar plannen. Zienswijze, bedenkingen. GS keurt bestemmingsplan Boog plein goed. Bouwaanvraag Boogplein Bezwaar. GEBIEDEN Gemeenten Reiderland en Bel- lingwedde Flamdijk: plan voor combinatie van wateropvang en natte natuur. Zienswijze tegen het plan voor het wateropvanggebied Binnen Aa en het gebied Bovenlanden naar de gemeente Reiderland en Belling- wedde. Bezwaar tegen het Bestemmings plan Benedenloop Westerwoldsche Aa, Hamdijk, Bovenlanden en Kuurbos naar gemeenten Reiderland en Bellingwedde. Zienswijze naar GS van de Provincie Groningen. 10 Heemschut Jaarverslag 2008

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2008 | | pagina 10