En verder 4 Nieuwe koers Heemschut 5 Campagne wederopbouw 5 Bescherming 6 Beschermingswerk in de praktijk 18 Publieksevenementen 20 Website 21 Rekening van baten en lasten 2007 22 Organisatie Colofon Voorwoord Jaarverslag 2007 Bond Heemschut Vereniging tot bescherming van cultuur monumenten in Nederland. Opgericht in 1911. Beschermvrouwe H.M. Koningin Beatrix. Redactie Karei Loeff, Ellen Wilbrink Fotografie Foto Groningen: Anna Huizinga Foto Friesland: R.J. Wielinga Foto Drenthe: Eric Ie Gras Foto Noord-Holland: Henk Dirkx Foto Amsterdam: Willem Wolters Foto Utrecht: Hein Kuiper Foto Gelderland: Roel Veelders, Willem Wolters, Airborne Museum Foto Zeeland: Willem Heijbroek Foto Limburg: Ad Bokhorst Foto Landelijke Heemschutdag: Ewout van der Dussen Overige foto's: Karei Loeff, Dorian Kransberg, Gea Schilte Copyright Bond Heemschut Niets uit deze uitgave mag op enigerlei wijze worden overgenomen zonder toestemming van de redactie. Vormgeving De Letterman, Amsterdam Druk DeltaHage, Den Haag I N HET VERSLAGJAAR 2007 heeft het bestuur van Heemschut een I nieuwe visie en koers vastgesteld. Deze koers bevat een beeld voor de toekomst van de vereniging en van haar positie binnen het erfgoedveld, en biedt een stappenplan voor de organisatie en activiteiten. In 2011 bestaat Heemschut 100 jaar, dat willen we vieren onder het motto 'gezond en wel'. In 2007 werd voor de laatste keer structureel subsidie ontvangen van de rijksoverheid. De subsidie is ingezet voor twee projecten, die in 2008 zullen worden opgeleverd. Heemschut heeft samen met andere verenigingen de noodklok geluid, en hoopt dat het landelijk particulier initiatief in afzien bare tijd weer door de overheid wordt erkend en financieel ondersteund. Erfgoedverenigingen als Heemschut bieden immers een onmisbaar klank bord voor de overheid als het gaat om bestaand en nieuw beleid. Heemschut werkt door middel van een landelijk netwerk van actieve vrijwil ligers hard aan het behoud van cultuurmonumenten. In het verslagjaar werd door hen opnieuw concreet resultaat geboekt. Zo werd in 2007 in Vlissingen de kans op het behoud van hotel Britannia groter door de ontvankelijkheid van de aanvraag tot bescherming van dit gebouw. In Hilversum besloot de gemeenteraad om het entreegebouwtje van het zogenaamde REGEV-ter- rein te behouden. Het zijn enkele voorbeelden van de soms lange weg naar erkenning, bescherming en behoud van waardevol cultureel erfgoed. Samenwerking is een van de doelen die in de nieuwe koers van de vereni ging zijn verankerd. In 2007 werd de samenwerking aangegaan met FIEN, de Federatie Industrieel Erfgoed Nederland. Drie keer verscheen het katern Industria in het hart van het tijdschrift Heemschut, met allerlei wetens waardigheden over het industrieel erfgoed. Met de vaststelling van de nieuwe koers is formeel ook een einde gekomen aan de periode van interim-directie. Op verzoek van het dagelijks bestuur is Karei Loeff, vanwege de positieve samenwerking, gevraagd om aan te blijven bij Heemschut in de functie van algemeen directeur. Per 1 juli 2007 heeft het bestuur hem in deze functie benoemd. Als platform voor behoud, actie en lobby willen wij ons in 2008 nog meer inzetten voor ons cultureel erfgoed. Moge dit jaarverslag u inspireren en aanleiding zijn ons te (blijven) ondersteunen. Harm Bruins Slot, Voorzitter Jaarverslag 2007 Heemschut 3

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2007 | | pagina 3