Publieksevenementen De Letterman ontwerpt nieuwe lay-out website Landelijke Heemsehutdag mschut Heemschut Heemschut Bureau De Letterman is uitgekozen voor het ontwerp van de nieuwe website van Heem schut. In 2007 werd een 'pitch' georganiseerd waarbij een aantal bureaus een visie leverden op de vormgeving voor een nieuwe website voor de vereniging. De aanpassing is hard nodig, gezien de verouderde opzet en structuur van de site. Uit drie deelnemende bureaus koos het bestuur De Letterman, vanwege hun opvattingen die aansluiten bij de gewenste ver nieuwing én de traditie van de Heemschut. Het Amsterdamse bureau ontwerpt sinds 2006 ook het tijdschrift Heemschut. In het verslagjaar werd gewerkt aan de opzet van de basisstruc tuur voor de nieuwe site en de invulling van verschillende pagina's. De nieuwe website wordt in 2008 gebouwd en zal in hetzelfde jaar online worden gebracht. WKBÊ Hellevoetsluis, bezoek aan het droogdok van Jan Blanken Voorne Putte, zaterdag 29 september OP ZATERDAG 29 SEPTEMBER verzamelden 120 deelnemers zich aan de Maas te Maas sluis. Na de overtocht met de pont begon de dag met een ontvangst onder de stompe toren van de Sint Catharijnekerk in Brielle (gebouwd tussen 1417 en 1482). Na een rondleiding in de kerk en een korte wandeling door het beschermde stadsgezicht vertrok het gezelschap richting Hellevoetsluis, waar een bezoek werd gebracht aan het Droogdok Jan Blanken uit 1800. Dit Ewout van der Dussen, droogdok vormde ooit de uitvalshaven van de PR-medewerker zeehelden Tromp, De Ruyter en Piet Hein. Vanuit Hellevoetsluis voerde de bustocht naar de historische stadjes Heenvliet en Geervliet, gelegen aan de vroegere monding van de rivier de Bernisse. Tot de 16e eeuw was de Bernisse een belangrijke scheepvaartverbinding en kwamen de twee stadjes tot grote bloei. In Heenvliet kregen de deelnemers door middel van een korte wandeling een impressie van het historische centrum. In Geervliet werd een toelichting gegeven in het oude en kleine Stadhuis. De afsluiting van de dag vond plaats in de hervormde kerk (gesticht in 1307) te Geervliet. Daar werd de heer Jaap Bitter, oud-lid van de provinciale commissie Zuid-Holland, onderscheiden met de Heemschut Erespeld. Daarna sprak de burgemeester van Bernisse, 20 Heemschut Jaarverslag 2007 mevrouw P.J. Bouvy-Koene, het gezelschap toe. Een citaat uit het web-log van de burgemeester over de dag: 'Sluit in de middag in de kerk van Geervliet de dag af van de leden van Heemschut. Ze bezochten Hellevoetsluis, Brielle en Geervliet en genoten van de cultuur. Ook zij waren verrast van al het moois en zullen zeker individueel nog eens terugkomen'. INDUSTRIA in Heemschut ii mfNTEN Jaargang 84 I Oktober 2007 iH Too töü FhysïerSc 8eschet OJdambt-tandsehap AKIMontvm Arnhem'fwdwgtf Het <jehe«n v»n

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2007 | | pagina 20