Publieksevenementen 0 WM mMMk 'WK1 JM Foto 1 en 2 Rondleiding door het gebouw van architect K.P.C. de Bazel aan de Vijzelstraat, voormalig hoofdkantoor ABN/AMRO, thans stadsarchief Amsterdam. Foto's Dorian Kransberg DE PUBLIEKSEVENEMENTEN zijn onder deel van de publiekstaak van Heemschut. Naast ledenbindend zijn de evenementen ook nadrukkelijk ledenwervend bedoeld. De publieksevenementen bestaan voornamelijk uit Erfgoedexcursies: een bezoek aan een monu mentale plek gecombineerd met een inhoude lijk verhaal, een aansprekende inleider en een rondleiding op maat. Tijdens de Erfgoedexcursies wordt ingespeeld op recente ontwikkelingen, waarbij renovatie en hergebruik belangrijke aandachtspunten vormen. Bij de organisatie van de Erfgoedexcursies wordt waar mogelijk aansluiting gezocht bij bestaande activiteiten en gestreefd naar samenwerking met andere (lokale) organisaties. Zo werd in 2007 onder andere een bezoek gebracht aan het nieuwe onderkomen van het Stadsarchief van Amsterdam: het gerenoveerde gebouw aan de Vijzelstraat van architect K.P.C. de Bazel, één van de oprichters van Heemschut. In het kader van Het jaar van de Molen vond een erfgoedexcursie plaats naar 's Hertogenbosch en Ravenstein. En het nautische evenement 'Hassailt' gaf aanleiding tot de Erfgoedexcursie naar Hasselt, georganiseerd in samenwerking met de Landelijke Vereniging tot behoud van het Historische bedrijfsvaartuig (LVBHB), de Stichting Hassailt en de gemeente Hasselt. 18 Heemschut Jaarverslag 2007 WmÈÊÊËÊÊ$È& T'IM

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2007 | | pagina 18