Provinciale Commissie Amsterdam zoekt jong talent Hilversum Noordse Bosje 47 Amsterdam, Schoolstraat even zijde Hilversum, Noordse Bosje 47 Met enige regelmaat kwamen bij de commissie Amsterdam meldingen binnen van verwaarloosde panden door ene N. Vervat. Wij vermoedden een gepensioneerde heer met veel tijd en verstand van zaken op het gebied van bedreigd erfgoed, kortom een ervaren iemand die uitstekend in onze commissie zou passen. Tot onze verbazing bleek Norman Vervat een jonge student kunstgeschiedenis. Als nieuw commissielid is hij voortdu rend actief bezig met het behoud van jong erfgoed, bovendien bleek hij al snel inzetbaar als redacteur voor het tijdschrift Heemschut. Een verdere uitbreiding maar vooral verjonging van de commissie leek ons wenselijk. Uitgangspunt bij deze zoektocht werd een aanbeveling van een discussiegroep tijdens de Heemschut Kaderdag van 2005 om op zoek te gaan naar nieuwe commissieleden bij de nieuwe studierichting Erfgoedstudies aan de Universiteit van Amsterdam. Geholpen door stu diebegeleiders van Erfgoedstudies kwamen we in contact met geschikte kandidaten voor onze commissie. Gemotiveerde mensen die een opleiding in een verwante studie (bijvoorbeeld Planologie) hadden vervolgd met een mastersopleiding Erfgoedstudies, en die studie zo mogelijk combineerden met werkzaamheden in het veld. Voor de commissie Amsterdam ontstond, modieus gezegd, een win-winsitatie. Net als in een goed draaiend voet balteam hebben we nu een goede mix van ervaren rotten en dynamische jongeren. Misschien kunnen andere commissies met onze goede ervaringen aan de slag. De toekomst kunnen we positief tegemoet zien met ervaren naoorlogse babyboomers in combinatie met jonge mensen van de Erfgoedstudies. Gay Lee Oen, PR-adviseur provinciale commissie Amsterdam In 2007 werd de oudste nog bestaande dorpsschool van Hilversum uit 1867 met sloop bedreigd. De toenmalige eigenaar, de stichting Phila delphia, wilde ter plekke een nieuw woon- en zorgcomplex realiseren. Het schoolgebouw is een unieke representant van het dorp Hilversum in de 19de eeuw en een van de weinige nog resterende panden in het cen trum uit deze periode. Het gebouw is architectonisch niet bijzonder, maar vanwege de cultuurhistorische betekenis is behoud van groot belang. Heemschut heeft in nauwe samenwerking met de Hilversumse Historische Kring Albertus Perk en twee bewonersgroepen hebben plaatsing van het gebouw op de gemeentelijke monumentenlijst bewerkstelligd. Bovendien heeft de gemeente een alternatieve plek aangewezen voor de bouw van het woon- en zorgcomplex. Een locatie waar Heemschut eerder, eveneens in samenwerking met de Hilversumse Historische Kring, met succes had geijverd voor behoud van een van de laatste fabrieksgebouw- tjes in het centrum van Hilversum. Dit gebouwtje wordt nu opgenomen in het nieuwe complex. Henk Dirkx, Technisch adviseur provinciale commissie Noord-Holland Jaarverslag 2007 Heemschut 13

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2007 | | pagina 13