m Overzicht beschermingsactiviteiten per provincie Aandacht voor waardevolle landschappen in Groningen Speciale beleidsaandacht: Hoogeland Oldambt zóne Groningen-Glimmen Oosterparkwijk Groningen GRONINGEN Sag Heemschut pleit voor uitbreiding van het Nationaal Landschap aan de Groningse kant van de Drentse Aa. Beschermingsactiviteiten Drentse Aa pleidooi voor een uitbreiding van het Nationaal Landschap Drentse Aa naar de provincie Groningen Bedum Boterdiep wz 47, direc teurswoning bij voormalige melkfabriek, sloopdreiging Breede Groene hart van Breede tussen de borg en de 13de-eeuwse kerk, aantasting Groningen Turfsingel, Stadsschouwburg, verbouwing Oosterparkbuurt, Het Blauwe Dorp, 100 randwoningen, sloopdreiging Haren Rijksstraatweg 64, villa De Eik, sloopdreiging Leek-Roden landschappelijk waardevol tussengebied, uitbreidingsplannen Oudeschans Poortweg 1, voormalige boerderij Het Wapen van Oudeschans, verbouwing Scheemda Wijkstraat, woning bouw jaren '20, sloopdreiging Uithuizen Hoofdstraat west 81, voormalige kosterij en meesters- woning, sloopdreiging Winschoten Nassaustraat 14, Molen Edens, Bedreiging molen biotoop Zuidhorn stroomdal van de Kromme Riet vlakbij Middag Humsterland, bedreiging In de landstreek het Oldambt in de omge ving van Winschoten wordt een nieuwe stad gebouwd: de Blauwe stad. Deze stad wordt zo groot als Amsterdam en omvat 1500 woningen en een meer, het Oldambtermeer. Op 17 juni en 21 oktober organiseerde de provinciale commissie Groningen de provinciale excursie naar het Oldambt. Centraal thema daarbij was: welke veranderingen vinden er plaats in het Oldambt als gevolg van veranderingen in de landbouw en de komst van de Blauwe Stad? Welke problemen spelen er in dit landschap met zijn structuren en bebouwing? Aandacht werd besteed aan de karakteristieken van het landschap ontstaan door een inbraak van de Dollard in de 16de eeuw en de geleidelijke inpoldering daarna. Kenmerkend voor dit open landschap zijn de eenzijdige linten van boerderijen langs de zandruggen en dijken en verdichting in de dorpskernen. Ook werd gewezen op de wijze waarop de Blauwe Stad in dit landschap wordt ingepast: er is onvol doende rekening gehouden met de karakteris tieken van de bestaande situatie. De excursie naar het Oldambt heeft geleid tot de vorming van een werkgroep die de aanvraag van de status van beschermd landschapsgezicht voor het Oldambt voorbereidt. Deze groep streeft naar het vormen van een zo breed mogelijk draagvlak voor deze aanvraag. De rol van Heemschut met betrekking tot het Oldambt en de Blauwe stad heeft boven dien geleid tot versterking van de relatie van de provinciale commissie met de provincie Groningen. Dit met het oog op toekomstige activiteiten op het gebied van bescherming van waardevolle landschappen in Groningen en de komst van een nieuw Provinciaal Omgevings plan (POP) in 2007. Randwoningen Blauwe Dorp, Wingerdhoek Jaarverslag 2006 Heemschut 7 I - - r Sggtt

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2006 | | pagina 7