dag werd afgesloten met een aangeklede borrel, waarbij het ensemble 'Heyser Klezmer' zorgde voor de muzikale omlijsting. 1.4 Landelijke Heemschutdag De Landelijke Heemschutdag 2005 was getiteld 'Tussen Wetering en Lustwarandeen vond plaats op 30 augustus in het Belvederegebied Kromme Rijn Utrechtse Heuvelrug. De provinciale com missie Utrecht stelde een afwisselend programma samen, waarbij de landschappelijke en cultuurhis torische waarden van de Utrechtse Heuvelrug, De Langbroekerwetering en het Kromme Rijngebied centraal stonden. De ontvangst vond plaats in Antropia, onderdeel van Landgoed De Reehorst te Driebergen. De gemeente Driebergen nam de kos ten voor de koffie- en theetafel voor haar rekening. De heer drs. C. Verhaar, voorzitter van de provin ciale commissie Utrecht, heette de deelnemers welkom. Ing. H. Lugtmeijer, directeur-rentmeester van het Utrechts Landschap, en dr. A. van Bem- mel, auteur van de publicatie 'Waterhuishouding Kromme Rijnverzorgden de inleidingen. Aansluitend vonden vier deelexcursies door het gebied plaats. Daarbij werd onder andere een bezoek gebracht aan de buitenplaatsen Sparren- daal te Driebergen en Zuylenstein bij Leersum. De deelnemers konden ook een kijkje nemen in de zelden opengestelde tuin van Kasteel Rijnestein te Cothen en in de Oranjerie van Kasteel Sandenburg te Langbroek. Andere hoogtepunten vormden de bezoeken aan Kasteel Amerongen, waar de restauratiewerkzaamheden in volle gang waren, en Kasteel Hinderstein. De lunch werd in twee groepen genuttigd in de historische plaatsen Wijk bij Duurstede en Amerongen. De dag werd infor meel afgesloten in Antropia, waar het gezelschap werd toegesproken door burgemeester W.J. Konijn van Driebergen. De Landelijke Heemschutdag telde 185 deel nemers. 7 Drs. J.J. Bollebakker ontvangt de Ton Kootpenning uit handen van voorzitter mr. H.J.E. Bruins Slot tijdens de Algemene Vergadering van Leden

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 9