Diverse belanghebbenden hebben inmiddels beden kingen geuit bij het Ministerie en bij de RDMZ. De uitslag hiervan is nog niet bekend. Bomenkap St. Pietersberg In november 2005 ontving Heemschut een nieuwe melding over het verlenen van een kapvergunning voor de bomen op de St. Pietersberg te Maastricht ten gunste van het winnen van mergel door de firma ENCI. Daaraan gekoppeld vormt het afgraven van mergel een gevaar voor de restanten van het kam pement uit 1632 dat door Frederik Hendrik bij de belegering van Maastricht is aangelegd. De com missie heeft zicht verdiept in de rechten, activiteiten en toekomst van ENCI. De commissie ziet geen mogelijkheid om tegen het verlenen van de kapver gunning en het afgraven van het bewuste terrein in beroep te gaan. Gemeente Sittard - Geleen Zitterd Revisited Gedeputeerde Staten van Limburg heeft in januari 2005 het bestemmingsplan Zitterd Revisited fase 1, 2 en 4 goedgekeurd. De opmerkingen en ziens wijzen die zijn ingediend door Heemschut tezamen met andere cultuurhistorische verenigingen zijn niet gegrond verklaard. Ook de amendementen van de raad van Sittard-Geleen op dit plan zijn niet door Gedeputeerde Staten in behandeling geno men, waardoor het plan nu in strijd is met de door de gemeenteraad aangenomen amendementen. De commissie en de cultuurhistorische verenigingen hebben thans beroep aangetekend bij de Raad van State. Sloop wijk Engelenhof De plannen voor de sloop van de wijk Engelenhof worden uitgewerkt. Voor nader onderzoek zijn enkele delen in Engelenhof reeds gesloopt. De ove rige sloopwerkzaamheden worden gekoppeld aan de bouwvergunning voor het hele gebied. Bouwen van plaatstalen loods voor het complex Biesenhof te Geleen Enige jaren geleden is een bouwvergunning ver leend voor de bouw van een plaatstalen loods in de directe zichtlijnen van de Spaubeeklaan naar de in restauratie verkerende hoeve Biesenhof. Het zicht op een bijzonder monument is hierdoor jarenlang ontsierd. Gemeente Stein De carré boerderij aan de Sanderboutlaan (oude Postkoetshalte) is inmiddels gesloopt. De boerde rij was vanwege de bouwvallige staat afgevoerd van de monumentenlijst. De gemeente heeft de sloopvergunning verleend op bepaalde voorwaarde. Het is de bedoeling dat het gebouw in zijn hoofd massa terugkeert met gebruik van zoveel mogelijk gesloopte materialen en gebaseerd op de oorspron kelijke maten. De bouwvergunning is inmiddels verleend en het plan wacht op uitvoering. Gemeente Brunssum Een melding betreffende een potentieel monument aan de Wieenweg in Brunssum is, vanwege het ontbreken van de monumentenstatus, ter verdere afhandeling doorverwezen naar de afdeling wel stand van de commissie Ruimtelijke Kwaliteit Limburg. Public Relations - de heren Versteeg en Bokhorst namen tijdens de Restauratiebeurs in 's-Hertogenbosch deel aan de bemanning van de stand van Heemschut - de commissie heeft op 11 september meege werkt aan de landelijke Monumentendag in Limburg, onder andere met een stand in Kasteel Limbrigt - Heemschut Limburg verzorgde bijdragen voor het tijdschrift Heemschut. Er verschenen diverse artikelen en berichten in de rubriek Heemschut Actief Provinciaal publieksevenement De provinciale Heemschutexcursie heeft plaats gevonden op zaterdag 27 augustus 2005 in Heer len. Thema was 4Het Glaspaleis en Peutz in de context5. Het programma speelde zich geheel af rondom de werken van architect Frits Peutz (1896 - 1974). Het eerste deel van de excursie vond plaats in het Glaspaleis, gebouwd in de dertiger jaren van de vorige eeuw. De stadsbouwmeester van Heerlen, Ton van Mastrigt, hield een presentatie over Peutz en zijn werken. Na de lunchpauze werd onder des kundige leiding in groepen een wandeling door het centrum van Heerlen gemaakt, onder andere langs de Herdenkingskapel, het Raadhuis (1936-1942), de voormalige St Pancratiusmulo (1931), de Schouw burg (1959) en Cinema Royal (1937).

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 45