LIMBURG Adres secretariaat: provinciale commissie Limburg Engelbert Dorsstraat 27 5971 VE Grubbenvorst e-mail jacneessen@hetnet.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2005) mr. dr. A.H.A. Lutters voorzitter ir. F.Q.J.L. Hoebens, vice-voorzitter J.H.G.E. Neessen, secretaris/penningmeester ing. A .J. Bokhorst, pr-adviseur ir. H.M.J. Palmen, technisch adviseur ing. Chr. Versteeg, technisch adviseur H.L.M. Dircks, technisch adviseur drs. A.M.P.P. Janssen drs. J.M.T. Janssen-Daniëls ing. L.J.S. Vos Algemeen Het faillissement van het Monumentenhuis Limburg in 2005 drukte een zware stempel op de provinciale commissie Limburg. Naast praktische zaken als het leeghalen van het Monumentenhuis, moest op financieel gebied veel geregeld worden. Een claim bij het provinciaal bestuur heeft inmiddels geleid tot het opnieuw vaststellen van de subsidierelatie tus sen provincie en provinciale commissie. De onder steuning van het Meldpunt vindt op dit moment plaats via het Huis van de Kunsten in Roermond. Mutaties In maart is de heer J.H.G.E. Neessen benoemd tot penningmeester van de provinciale commissie Limburg. öp 24 september 2005 overleed de heer J.A.L Meuw issen, een zeer gewaardeerd lid van de commissie. De heer Meuwissen was als hoofd bouwzaken van het bisdom rechtstreeks betrokken bij vele monumentale kerken, kapellen en kruisen. Hij assisteerde bij de organisatie van excursies en bood de helpende hand bij de noodzakelijke handelingen met betrekking tot het failliete Monumentenhuis. De commissie is de heer Meuwissen veel dank verschuldigd en wenst hem een vredige en gezegende rust toe. Vergaderingen De provinciale commissie Limburg is in 2005 vijf maal in vergadering bijeen gekomen. Het Meldpunt vergaderde driemaal. Op 27 september 2005 vond in Sittard een ver gadering plaats van de technisch adviseurs van Heemschut, waarbij het bestemmingsplan Zitterd Revisited als centraal thema diende. Beschermingsactiviteiten Nieuwe meldingen Tegelen, baksteenindustrie De beschermde solitaire schoorsteen van de vroe gere baksteenindustrie Canoy-Herfkens in het Maasdal te Tegelen verkeert in staat van verval. KoningsboschKoningsklooster Sint Anna De cultuurwethouder van de gemeente Echt-Suste- ren heeft verzekerd dat de gemeente streeft naar het maximale behoud van het leegstaande klooster Sint Anna en met dat oogmerk in gesprek is met de pro jectontwikkelaar. De commissie volgt de ontwikke lingen nauwlettend. MaasbrachtSpaanse bolwerk De gemeenteraad van Maasbracht heeft ingestemd met het plan voor gedeeltelijke reconstructie van de vestingwerken van het Spaanse bolwerk Ste- vensweert en de bezwaren hiertegen ongegrond verklaard. Stein, carréboerderij Een onbeschermde vervallen carréboerderij uit de 18e eeuw op een hedendaags bedrijventerrein te Stein bleek niet meer te redden en is inmiddels gesloopt. Heemschut heeft de conclusie getrokken dat noch de ruïne, noch de omgeving aanleiding gaf tot eventuele restauratie en geen bezwaar gemaakt. Lopende zaken: VlodropKlooster Sint Ludwig De strijd voor het behoud van het Kulturkampf- klooster Sint Ludwig in Vlodrop duurt al jaren. In 2005 vond er mediation plaats, die helaas niet het gewenste resultaat heeft bereikt (zie hoofdstuk 3, Bescherming). Gemeente Maastricht Hoge FrontenRavelijn De Provincie Limburg is in afwachting van het bestemmingsplan voor de Hoge Fronten van de gemeente Maastricht. Lambertuskerk Op de prijsvraag van de gemeente Maastricht voor het hergebruik van de Lambertuskerk zijn acht inzendingen binnengekomen. Twee van de zeer gevarieerde ontwerpen zijn verder uitgewerkt: gebruik van het gebouw als urnenbegraafplaats en gebruik voor kantoren voor de woningstichting Ser- vatius. Uiteindelijk is gekozen voor de laatste optie. 42

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 44