daarop een aantal bijeenkomsten georganiseerd, waarbij de potentieel deelnemende organisaties aanwezig waren. De vertegenwoordigers van de ver schillende organisaties gaven uiting van een positieve grondhouding ten opzichte van het meldpunt. De negen deelnemende organisaties willen graag hun eigen karakter behouden, maar kunnen op het gebied van de bescherming waarschijnlijk beter functioneren vanuit een centraal punt (het SCEZ). De meldingen worden ook nu al doorgesluisd naar de meest betrok ken organisaties, wat dubbel werk voorkomt. Er is echter nog onvoldoende bekendheid met het meld punt, waardoor meldingen vaak te laat binnenkomen. In de rapportage is getracht een structuur op te zet ten en de randvoorwaarden te formuleren voor een goed functionerend meldpunt. Public Relations Bij verschillende gelegenheden zijn interviews gegeven en persberichten uitgegaan naar de provin ciale, regionale en locale pers en radio. In Zeeuws Erfgoed zijn artikelen verschenen over de buiten plaatsen bij Middelburg, de boerderij bij ?s Heeren- hoek en het badpaviljoen. Voor het tijdschrift Heemschut zijn artikelen en/of mededelingen geschreven over de diverse bescher mingszaken. Het jaar van kastelen en buitenplaatsen heeft veel publiciteit opgeleverd, wat de excursie ten goede is gekomen. Provinciaal publieksevenement De excursie stond in het teken van het Jaar van het Kasteel. Vanuit Middelburg werd een bezoek gebracht aan Toornvliet, Ter Hooge en der Boede. Door middel van een powerpoint presentatie werd de geschiedenis van de buitengoederen in Walche ren belicht, 's Middags vertrok het gezelschap naar Domburg voor een bezoek aan Kasteel Westhove en de Oranjerie. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan Duinbeek. De excursie werd afgesloten met een rondrit langs een aantal interessante objecten in Noord Walcheren. De excursie was zo zwaar overtekend dat besloten is om het evenement te herhalen. De publiciteit rondom de excursie bracht de Zeeuwse vrouwen vereniging op het idee om het programma over te nemen. Tijdens dit evenement heeft een vertegen woordiger van de commissie een inleiding verzorgd over de doelstellingen van Heemschut. Het aantal deelnemers (in totaal meer dan 350) bewijst wel dat de belangstelling voor dergelijke evenementen groot is. Hierdoor kan de naamsbekendheid van Heemschut worden vergroot. Tevens is meegewerkt aan het landelijke muzikale monument in Goes, dat bestond uit een concert in de Grote Kerk, stadswandeling, bezoek aan museum 'de Bevelanden' en receptie in de Grote Kerk. Een verslag daarvan treft u aan in het hoofd stuk over de landelijke publieksevenementen. 39 Deelnemers aan de excursie naar de buitenplaatsen op Walcheren voor Buitenplaats Duinbeek

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 41