NOORD-HOLLAND Adres secretariaat: mw. A.I.Th. Mars Marsmanlaan 23 1422 CG Uithoorn telefoon 0297-522801 fax 0297-522804 e-mail martref@planet.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2005) drs. F.J.A. IJsselmuiden, voorzitter mw. A.I.Th Mars, secretaris H.M.B. van der Velden, penningmeester drs. K. Loeff, vice-voorzitter ir. P.M. Capelle, technisch adviseur (Kennemerland e.o.) H. Dirkx, technisch adviseur (Gooi, Amstelveen e.o.) W. Schagen, technisch adviseur (Noord-Holland- noord/midden) J.D. Gerritsen, PR-adviseur c.s. RA.J. Schat, PR-adviseur c.s. mw. drs. A.M. ten Cate Mutaties De samenstelling van de commissie Noord-Holland bleef in 2005 ongewijzigd. Gezien de drukke dagelijkse werkzaamheden van de commissieleden zijn de taken verdeeld over de hele commissie als team, gecoördineerd door het commissiesecretariaat in samenwerking met de voorzitter en de penningmeester. Vergaderingen De commissie Noord-Holland kwam vijf maal bijeen. Daarnaast hebben de leden ten behoeve van het beschermingswerk en de daaruit voortvloei ende public relations onderling waar nodig contact gehad. Beschermingsactiviteiten Kennemerland e.o. Haarlem HBS-A Raaks Najaren van strijd voor het behoud van het Raaks- complex te Haarlem heeft de Raad van State eind 2005 definitief besloten tot sloop van Raakscom- plex. Provinciehuis Noord-Holland De commissie Noord-Holland wordt goed op de hoogte gehouden rond de ontwerpen voor het Provinciehuis door www.haarlemsbouwplannen.nl. Deze website verschaft informatie over de ontwik kelingen rond het Frederikspark en de Dreef, waar aan het Provinciehuis grenst. Spoorzone De bedreiging rond de spoorzone vraagt door zijn complexiteit extra aandacht. Zo volgt de commissie de herbestemming van de drijfriemenfabriek, een voorbeeld van het industrieel erfgoed. Santpoort, voormalig provinciaal ziekenhuis Meer en Berg) Heemschut heeft met succes gestreden voor het behoud van de historische gebouwen op het eeu wenoude landgoed Meer en Berg, waar het voorma lig provinciaal ziekenhuis in de gemeente Bloemen- daal gevestigd was. De nieuwbouw blijft beperkt tot ca. 300 woningen in plaats van de geplande 500. Gebouwen die niet van historisch belang zijn wor den gesloopt, de monumentale panden hergebruikt. Velsen, Beeckestijn Beeckestijn is in Noord-Holland de laatste openbaar toegankelijke buitenplaats met landgoed en sinds de aanleg in de 17e eeuw nog ongerept. De gemeente Velsen heeft Beeckestijn openbaar ter verkoop aangeboden. Mocht die verkoop niet te voorkomen zijn, dan zal Heemschut er in ieder geval alles aan doen om te zorgen dat door verantwoord hergebruik het behoud van het complex en de openbare toegan kelijkheid gewaarborgd blijft. Bennebroek, Kloostercomplex Na jarenlange strijd is er een monumentenafwijzing voor het klooster te Bennebroek. De afhandeling Is echter dermate slecht uitgevoerd, dat de wethouder een nieuw onderzoek heeft gestart naar de haalbaar heid van een nieuwe monumentenverordening. Zandvoort, Posthuis Het verzoek tot plaatsing van het Zandvoorts Posthuis op de gemeentelijke monumentenlijst is om economische redenen afgewezen. Actievoer ders proberen andere wegen te bewandelen, maar de kans dat de partijen door 'mediation' dichter bij elkaar komen en het belang van het cultuurhistori sche aspect gaat meewegen is erg klein. Noord-Holland noord-midden De commissie heeft veel meldingen via e-mail en via de website ontvangen. Er heerst in de regio veel onrust, maar de commissie kan geen stappen ondernemen zolang de voornemens niet concreet in procedure zijn gezet. Wel probeert zij door indirecte beïnvloeding negatieve besluitvorming te voorkomen. Ook blijft de commissie de bestem mingsplannen in de regio - bijvoorbeeld in Broek 30

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 32