UTRECHT Adres secretariaat: H.F. Kuiper Mij zij de 49 3471 GP Kamerik telefoon 0348-401435 e-mail kuiper.duijnker@wxs.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2005) drs. C. Verhaar, voorzitter ing. H.F. Kuiper, secretaris, vice-voorzitter dr. C.T.J. Wreesmann, penningmeester ing. P.D. van Vliet, technisch adviseur objecten drs. P. Donkersloot, technisch adviseur planologie drs. M.G. Lemmens, PR-adviseur J.H. van Doorn ing. G.H. de Koek J.F.K. Kits Nieuwenkamp mw. M. Zahle, arch. MAA mw. M.M.M. de Wit Vaste gasten: mw. drs. A.J.M. Koenhein, regio Vianen mr. H.A. Teijen, Het Utrechts Landschap Mutaties De heer N.R.A. Krekel en de heer H.E. Dekhuij- zen verlieten, beiden na een lidmaatschap van vele jaren, de commissie. De vaste gast bij de com missievergaderingen namens de vereniging Oud Utrecht, de heer J.N.M. de Grood, verliet de com missie wegens drukke werkzaamheden. Vergaderingen De Provinciale Commissie kwam in 2005 zeven maal plenair bijeen. Eén bijeenkomst was onze jaar lijkse studiedag, waarin het onderwerp 'beschermde (stads)gezichten' nader werd bekeken. De commis sie kent geen subcommissies. Beschermingsactiviteiten Naast het volgen van een groot aantal gevallen in de provincie, heeft de commissie zich actief ingezet bij onderstaande gevallen: Individuele objecten: - protest tegen de bouw van een parkeergarage in het Lucas Bolwerk te Utrecht - uitbreidingplan stadhuis Vianen - diverse bouwplannen voor appartementencom plexen op kwetsbare locaties - centrumplannen in de kernen de Bilt, Eemnes en Bilthoven planologie: - behoud van het karakter van veenkades in het westelijk weidegebied van Utrecht - overleg met waterschappen over aandacht voor cultuurhistorie bij nieuwe werken - aanleg EHS zone nabij Kockengen, gemeente Breukelen De commissie heeft zich door het uitnodigen van deskundigen laten informeren over: - restauratie Willibrorduskerk te Utrecht - werkwijze consulenten van de RDMZ - toekomstige dienstverlening door het erfgoed huis Utrecht - situatie rond het Bergkwartier te Amersfoort De commissie geeft twee gebieden speciale aan dacht (z.g. speerpuntgebieden): - villawijk 'Prins Hendrik park' te Baarn - Belvederegebied Nieuwkoop - Harmeien Public Relations Ook dit jaar werd de samenwerking met het kwar taalblad GM2 voortgezet. Daarin wordt verslag gedaan van de activiteiten van de commissie en worden de lezers op de hoogte gebracht van het beschermingswerk dat Heemschut verricht. In dit blad wordt ook verwezen naar de website van de commissie, waarop uitgebreidere informatie is te vinden. Het werven van leden verloopt redelijk suc cesvol, maar is veelal een kwestie van individuele inzet. De doelstelling voor 2006 is het frequenter met informatie naar buiten treden en het beter stroomlijnen van de informatievoorziening. Provinciaal publieksevenement Dit jaar was de commissie Utrecht, in samenwer king met het Landelijk Bureau te Amsterdam, verantwoordelijk voor de organisatie van de Lan delijke Heemschutdag op zaterdag 17 september. Het evenement richtte zich op een aantal Utrechtse gebieden die zowel landschappelijk als cultuurhis torisch belangrijk en het bezoeken waard zijn. Centraal stonden de Utrechtse Heuvelrug, de Lang broekerwetering en het Kromme Rijngebied. Een verslag van de Landelijke Heemschutdag treft u aan in het hoofdstuk over de vereniging.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 29