OVERIJSSEL Adres secretariaat: Mw. A. Sloot-Habers Van Ittersumstraat 10 7721 DL Dalfsen telefoon 0529-433751 e-mail pjb.sloot@ 12move.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2005) drs. H. Smit, voorzitter G. Witteveen, penningmeester mw. A. Sloot-Habers, secretaris ir. E.R. Huijgen, technisch adviseur G.J. te Winkel, technisch adviseur H.J. Nieuwenhuis, pr-adviseur B.J.M. Duimel ir. G.Th.M. De Lange mr. J. Langeler prof. dr. N.P. Mol M.N.M. Overbeek ir. D.M. van der Schrier ir. J.M. Veldhuis, vice-voorzitter drs. G.A. Westerink Mutaties In 2005 verliet de heer H. Methorst de commissie om persoonlijke redenen, terwijl de heer D.M. van der Schrier vanwege zijn gevorderde leeftijd uit de commissie stapte. De heer Van der Schrier blijft wel beschikbaar voor de commissie als adviseur in water staatszaken. Hij blijft ook actief als speciaal correspondent in Zwolle en omstreken. De heer Smit kondigde aan met ingang van 2006 te willen stoppen als voorzitter. Als nieuwe voorzitter is de heer W.J. Plomp aangetrokken, oud-burgemees ter van Zwartewaterland en gedurende enige jaren voorzitter van de provinciale commissie Zeeland. De commissie prijst zich zeer gelukkig met de komst van een tweede technische adviseur in de persoon van de heer G.J. te Winkel, voor zijn pensi onering werkzaam bij de Dienst Landelijke Gebie den. De technisch adviseurs Te Winkel en Huijgen verdelen de provincie. Daarbij zal de heer Te Win kel zich naast concrete objecten voornamelijk bezig gaat houden met de planologische zaken, waarbij de nadruk ligt op het Belvederebeleid. Vergaderingen In 2005 vergaderde de commissie zes maal: op 11 februari, 15 april, 17 juni, 16 september, 11 november en 9 december. Vijf keer werd verga derd in het kantoor van Het Oversticht te Zwolle. De traditie wil dat de laatste vergadering wordt gehou den in een monumentaal pand in Deventer. Deze keer was de gemeente Deventer gastheer en vergaderde de commissie in museum De Waag op de Brink. Na afloop van de laatste commissievergadering op 9 december 2005 nam de commissie officieel afscheid van de heer Van der Schrier. De voorzitter dankte hem voor zijn jarenlange actieve en strijd lustige inzet. Dankzij de heer Van der Schrier is een groot aantal waterstaatsobjecten behouden of gerestaureerd. Beschermingsactiviteiten Evenals in voorgaande jaren was in 2005 een groot deel van de vergaderingen gewijd aan de behande ling van de gevallen waarvoor de medewerking van Heemschut werd gevraagd of die door de com missieleden zelf werden gemeld. Alle gevallen verschenen op de actielijst, die elke twee maanden werd aangepast en vernieuwd. Op de actielijst van december 2005 stonden 54 zaken verspreid over de hele provincie, met zwaartepunten in de steden met veel monumenten (Deventer, Kampen, Steen wijk, Zwolle en de steden in Twente). De commissie besteedde veel aandacht aan de groei ende bedreiging van stads- en dorpsgezichten door (ver)bouwplannen: gemeentehuizen, nieuwbouw (finbreiding9) in bestaande bebouwing en de vanuit de steden oprukkende nieuwbouw in waardevolle Belvederegebieden zoals de Mastenbroekerpolder bij Zwolle. Ook de stijging van het aantal woon boten in de Overijsselse wateren is onrustbarend, evenals de ongebreidelde wildgroei van wind turbines. De technisch adviseurs onderzoeken in hoeverre Belvederegebieden in Overijssel gevrij waard zijn van gsm/umts-masten en windturbines. Een selectie van de gevallen: Dalfsen Nieuwbouw gemeentehuis Het gevecht tegen de geplande nieuwbouw van het gemeentehuis aan de rivier de Vecht in Dalfsen gaat door. De verdere invulling van het Waterfront is besproken. Het alternatieve plan van de Vrienden van Dalfsen (waarin ook Heemschut is vertegen woordigd) is meegenomen. In de stedenbouwkun dige schets is een aantal delen overgenomen. Zoals het er nu uitziet blijven het oude gemeentehuis en de witte villa staan. Als de alternatieve plannen doorgaan is het Waterfront voor een deel gered. 23

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 25