Borger De Rechtbank Assen heeft eindelijk uitspraak gedaan in de langlopende zaak met betrekking tot de kap van oude eiken op de authentieke schapen drift in Borger. Naar het oordeel van de rechtbank heeft de gemeente Borger geen formele fouten gemaakt bij het verlenen van de kap vergunning. De commissie heeft daarom besloten deze zaak niet verder door te zetten. Buurtvereniging 'De Koesteeg' gaat wel in beroep bij de Raad van State. De heren Groen en Berg hebben tijdens een gesprek met wethouder Van de Veen de bezwaren nog eens doorgenomen en zo de lucht tussen de gemeente Borger-Odoorn en Heemschut opgeklaard. Frederiksoord Commissielid Berg heeft zitting in de Klankbord groep ter voorbereiding van de plannen voor de her inrichting van Frederiksoord. Volgens de plannen blijft het dorp zoveel mogelijk in tact en worden eerder afgebroken huizen vervangen door nieuwe in vergelijkbare stijl. De commissie heeft haar ongerustheid over een goedgekeurde verbouwing/nieuwbouw van een koloniewoning in Frederiksoord kenbaar gemaakt bij de gemeente en bij de welstandscommissie. De heer Berg maakt deel uit van de werkgroep 'Rand voorwaarden voor bebouwing in de historische tuin van de voormalige tuinbouwschool in Frederiks oord' licht. Aansluitend verzorgde de heer W.F. Postma, provinciaal adviseur ontwikkelingsbureau Veen- huizen, een presentatie over de ontwikkelingen in Veenhuizen. Daar staan gebouwen van Justitie leeg zonder dat over een nieuwe invulling wordt nage dacht. Overleg met andere overheden moet duide lijkheid bieden over een mogelijke nieuwe functie voor deze monumentale gebouwen, zodat voortbe staan verzekerd wordt. Open Monumentendag Voorzitter Groen heeft zich aangemeld voor de organisatie van de Open Monumentendag in Dren the in 2007. Provinciale publieksevenementen Vriesmei 2005 In mei werd een bezoek gebracht aan dorp Vries. Het programma bestond uit een inleiding en bezichtigingen van het landgoed Bosch en Vaart, de Hervormde Kerk en het nieuwe gemeentehuis. Meppel, oktober 2005 Het bezoek aan de gasfabriek de Drie Kalkovens te Meppel werd ingeleid door een lezing over de his torie van Meppel. De voettocht door de stad vond plaats onder deskundige begeleiding. De gemeente bood een afscheidsdrankje aan. Public Relations Informatiebijeenkomsten Om meer bekendheid te geven aan het bestaan en het doel van Heemschut zijn in 2005 twee informa tieavonden georganiseerd. De eerste vond plaats op 26 april in een café in Amen (bij Assen). Naast een overzicht van de actuele beschermingsactiviteiten werd aan de hand van beeldmateriaal een indruk gegeven van de ontwikkeling van de Drentse boer derij in de loop van de eeuwen. Daarbij was speci ale aandacht voor de waardevolle, eeuwenoude en vaak verborgen onderdelen van de boerderijen. Na de presentatie werd gediscussieerd over de manier waarop omgegaan moet worden met de boerderij in de toekomst, nu steeds meer boerderijen geen boe renbedrijf meer huisvesten. De bijeenkomst werd bezocht door ongeveer twintig belangstellenden. Op 15 november waren eveneens circa twintig belangstellenden aanwezig bij de bijeenkomst in Norg. De standpunten en activiteiten met betrek king tot de plannen in de gemeenten Tynaarlo en Noordenveld, Eelde, Norg en Peize werden toege- 22

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 24