7. Provinciale Commissies GRONINGEN Adres secretariaat: mr. G.H. Wildeboer Nassauplein 23a 9717 CN Groningen telefoon 050-3600259 e-mail ghwildeboer@planet.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2005) mr. H.F. Wolgen, voorzitter dr. Ph.M. Bosscher, vice-voorzitter mr. G.H. Wildeboer, secretaris mw. drs. M.J.A. Vooijs, PR-adviseur ir. P.P. Bosch drs. H.R. Caderius van Veen dr. J. de Haan G.J. Hendriks drs. M. Hillenga ir. K. Holstein H. Leffers R. Wobbes Mutaties De heren P.P. Bosch, K. Holstein en M. Hillenga traden toe tot de commissie. Vergaderingen De commissie vergaderde zes maal: op 11 janu ari, 21 maart, 23 mei, 4 juli, 22 september en 24 november. Beschermingswerk Groningen Station CS Op 4 januari vond de hoorzitting plaats over het bezwaar van de commissie tegen de bestemmings planwijziging ten behoeve van de aanleg van een half verdiepte fietsenstalling voor het hoofdstation. Deze stalling vormt een beperking op het gezicht op het monumentale stationsgebouw. De bezwaren waren niet succesvol, mede doordat de RDMZ, de gemeentelijke monumenten- en welstandscommis sie geen bezwaar hadden tegen de bouw van de fietsenstalling. Beschermd stadsgezicht De commissie verdiepte zich in de problematiek van het beschermd stadsgezicht in de stad Gro ningen: sloop van waardevolle panden en hogere nieuwbouw op de opengevallen plaats kan niet wor den tegengegaan. Door de stijgende grondprijzen is een dergelijke handelwijze rendabel geworden. Heemschut maakte samen met buurtbewoners tever geefs bezwaar tegen de sloop- en bouwvergunning voor Lage der A 15 en tegen de sloopvergunning voor Akerkstraat 20, beide beeldbepalende panden gelegen naast een rijksmonument in het beschermd stadsgezicht. Hunzezone Heemschut zette zich in voor bescherming van de Hunzezone, een ecologisch en cultuurhistorisch waardevol gebied, gelegen in het industrieter rein Eemspoort. Er is bezwaar gemaakt tegen de gezichtshinder door in het zonlicht reflecterend bouwmateriaal op het aangrenzende industrieter rein. Heemschut baseerde haar bezwaar op het bestemmingsplan en de welstandsnota en onder steunde de heer Dijkhuis, pachter en beheerder van agrarische gronden in de Hunzezone. Hij vroeg een second opinion bij de Friese welstandsorganisatie Hüs en Hiem. Het advies van Hus en Hiem kwam overeen met de bezwaren van Heemschut. Hoewel dit standpunt in eerste instantie niet werd gedeeld door de Bezwarencommissie, hebben bij latere bezwaren tegen bouwplannen in dit gebied wel enige materiaalaanpassingen plaatsgevonden. Leek Heemschuts bezwaarschrift tegen het bestemmings plan Oostindië werd afgewezen. De Marne De actie voor de aanpassing van de plannen voor een theeschenkerij in de molen Hollandsch Wel vaart van Mensingeweer was succesvol. De mole naars en Heemschut enerzijds en de dames van de theeschenkerij anderzijds werden het na een hoor zitting en gesprekken met alle betrokkenen eens. Heemschut trok vervolgens haar bezwaarschrift in. Eemsmond De Groningse commissie uitte haar bezwaren tegen de aanleg van een industrieterrein grenzend aan het terrein van de Menkemaborg in het cultuurhisto risch waardevol gebied De Moeshorn. Scheemda De commissie probeert een vorm van bescher ming te verkrijgen voor de Wijkstraat te Scheema. Momenteel vindt onderzoek plaats naar de cultuur- 17

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 19