Openlucht Concert Kasteel Middachten, de Steeg, zondag 29 juli Onder de titel 'Meet Mikis Theodorakis op Mid- dachten' vond eind juli voor het tweede achtereen volgende jaar een evenement plaats op het landgoed van Kasteel Middachten. In het door taxushagen gevormde Groene theater binnen de ommuurde tuin van het kasteel trad het Griekse ensemble Palio Paréa op. Het optreden werd ingeleid door een lezing over het kasteel en de kasteeltuin door de conservator de heer N.W. Conijn. Na het concert was er gelegenheid om het kasteel te bezichtigen en kon een drankje genuttigd worden. Aantal deelnemers: 190 Bijzonderheden: bijdrage Prins Bernhard Cultuur fonds Gelderland Muzikaal Monument Goes, zaterdag 15 oktober De recent afgeronde restauratie en heropening van Historisch Museum De Bevelanden vormde de aan leiding voor het Muzikaal Monument te Goes. Het museum is gevestigd in het klooster van de 'Zwarte Zusters', dateert uit de vroege Middeleeuwen en vormt samen met de Grote Kerk de kern van het beschermd stadsgezicht van Goes. Het programma ging van start met een ontvangst in de Grote Kerk, waar het gezelschap welkom werd geheten door de heer C. Linssen, Wethouder van Monumentenzorg. Aansluitend bespeelde organist K. van Eersel het orgel in de Grote Kerk en vond een optreden plaats van de Zeeuwse Koorschool. De excursies in het middagprogramma gaven de deelnemers een indruk van het sinds de 16e eeuw ongewijzigde stratenpatroon van Goes. Daarbij werd ook een bezoek gebracht aan het Raadhuis en natuurlijk aan het Historisch Museum De Bevelan den. Aantal deelnemers: 130 Bijzonderheden: Bijdrage Gemeente Goes en het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland 16 Grote Kerk, Goes

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 18