4. COLLEGE VAN TECHNISCH ADVISEURS Samenstelling van het college (per 31 december 2005) ing. L. de Visser, voorzitter drs. J.P.J. van der Haagen, plv. voorzitter ir. K. Holstein, Groningen S. Wieringa, Friesland ir. M.H. Mauritz, Drenthe ir. E.R. Huijgen, Overijssel ing. J.G.C. Scharten, Gelderland ing. R.J. Veelders, Gelderland J.H. Reijnen, Gelderland ing. RG.D. van Vliet, Utrecht drs. R Donkersloot, Utrecht ing. J. Bergshoeff, Flevoland H. Dirkx, Noord-Holland ir. RM. Capelle, Noord-Holland ing. W. Schagen, Noord-Holland ir. P.C. Lankamp, Amsterdam mr. E.S. Hoogendijk, Amsterdam ing. A.C. Bitter, Zuid-Holland G.K. Vos, Zuid-Holland G.B.F. van der Vliet, Noord-Brabant H..1.J. Oome, Noord-Brabant B.J.M. Tonies, Noord-Brabant ir. H.M J. Palmen, Limburg ing. Chr. Versteeg, Limburg H.L.M. Dircks, Limburg Vacature, Zeeland Mutaties In het verslagjaar 2005 beëindigde ir. G.J. Tangerman na vele jaren het technisch advi seurschap van de provinciale commissie Drenthe en daarmee het lidmaatschap van net college van technisch adviseurs. De heer ing. T. Wiarda trok zich om gezondheidsredenen terug als technisch adviseur. Vergaderingen De technisch adviseurs zijn in 2005 tweemaal bijeengekomen. In plaats van de reguliere vergade ringen met een nagenoeg vaste agenda, stonden de bijeenkomsten in 2005 in het teken van een thema. Op 15 maart werd te Amsterdam gesproken over de windturbine problematiek. De inleiding voor deze vergadering werd verzorgd door gastspreker ir. G.A. Bohlander, deskundige op het gebied van windtur bines. De bijeenkomst van technisch adviseurs op 27 sep tember vond plaats op locatie: in Sittard werden de nieuwbouwplannen Zitterd Revisited uitvoerig onder de loep genomen. De ontwikkelingen aldaar kenmerken zich door spanning tussen de noodza kelijke nieuwbouw en het behouden van de aanwe zige monumentale en historische waarden. Na de uiteenzetting van de plannen door vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur konden de technisch adviseurs, samen met de eveneens uitgenodigde vertegenwoordigers van de Vereniging Sittards Verleden, tijdens een wandeling door de stad aan schouwen wat er gaat veranderen in Sittard. 11

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2005 | | pagina 13